Menu

Андрій Гордєєв: Є прислужники Путіна, які чинять провокації та намагаються розхитати ситуацію на Херсонщині

Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв розповів про те, де черпає сили для роботи, кому заважають успіхи Херсонщини, і як область готується до опалювального сезону і децентралізації.

– Станом на вчора участь у інвестиційному форумі "Таврійські горизонти" підтвердили 272 учасники з різних країн світу

– Наразі вже більше, кількість учасників збільшується з кожним днем. Ситуація в обласній раді негативно вплинула на підготовку та рівень довіри. Також заяви щодо введення військово-цивільної адміністрації не пройшли безслідно. Не кажучи про закордон, читаючі такі заголовки в сусідніх областях думають, що у нас тут страшно. Закликаю усіх дивитись наперед, бо кожне наше слово має відголосок. Аби залучити кошти інвесторів до області нам потрібно максимально зберігати спокій. Не займатись популізмом та думати глобальніше, бо якщо люди обирали депутатів, то вони мають відповідально ставитись до своїх обов’язків.

– Амбітний проект Intermedicalcity пана Козявкіна, яким зацікавились Арабські Емірати, але вони вимагають державних гарантій

– Цей проект буде представлений на форумі. На сьогодні є доручення Прем'єр-міністра України щодо його впровадження, та ведуться перемовини на високому рівні. Маю надію, що нам вдасться укласти меморандум про співпрацю для впровадження цього проекту. Для того, щоб реалізувати державні гарантії, зареєстровані відповідні проекти, авторами яких є у тому числі і Народні депутати від Херсонщини. Та найближчим часом відбудеться добудова цього комплексу. Природні ресурси сприяють розвитку рекреації та стануть в нагоді для медицини.

– На колегії сьогодні були розглянуті важливі питання, у тому числі і стан підготовки до опалювального сезону

– Хочу зазначити: за час, що я знаходжусь на посаді голови ОДА, це вперше на колегії були присутні такі поважні гості - Міністр оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов та заступник Міністра інформаційної політики України Артем Біденко. Це люди, які опікуються, в тому числі, проблемами Херсонщини. У них була можливість зануритись у проблематику, бо говорили з ними відверто. На закритому засіданні ми обговорили питання оборони разом з керівником ОТУ «Південь», військовим комісаром та представниками збройних сил. На колегії, де вони також були присутні, я просив ставити питання, які необхідно вирішити на рівні уряду.

По підготовці до опалювального сезону, можу сказати, що 96% житлового фонду готові. Є занепокоєння щодо неукладання договорів між теплопостачальними організаціями та Нафтогазом, тому заступники міністрів будуть лобіювати це питання на рівні уряду для невідкладного вирішення.

Також ми розглянули стан виконання залучення на контрактну службу. Є певні відставання, але щоб не прийшлось робити чергову хвилю мобілізації (наразі триває шоста хвиля демобілізації) нам необхідно створити професійну армію. Завдання, яке ставить перед нами Президент, це створення професійної, боєздатної армії. Це питання номер один, тому потрібно проводити роз’яснювальну роботу, бо потрібно захищати батьківщину та державу, і щоб було достойне матеріальне заохочення.

– Що потрібно зробити, аби виправити ситуацію?

– Ми будемо вивчати роботу голів районних адміністрацій, які не впорались з плановими завданнями. Потрібно переймати позитивний досвід, на прикладі Нижньосірогозького району. РДА прийняла рішення виплачувати 1500 грн, як «підйомні» для контрактників. У цьому районі план виконано на 100%, бо люди відчувають увагу та турботу з боку держави.

– Щодо третього питання, яке сьогодні розглядалось на колегії про децентралізацію, що чекає голів РДА, які зволікають з цим процесом?

– Голів, які зволікають з децентралізацію чи з роботою щодо контрактної служби, чекають відповідні кадрові рішення. Це остаточна позиція, бо ми не маємо права у складній ситуації для країни у чомусь зволікати. Є позитивний досвід Кочубеївської громади, яка діє другий рік. Також 12 громад, які об’єднались подали документи до ЦВК для проведення виборів. У Чаплинському районі є 4 об’єднані громади і залишився лише один населений пункт, який не прийняв рішення.

– Можна сказати що Чаплинського району тепер не існує?

– Не треба плутати відсутність району та його адміністративних керівників. Район є і буде, лише зміниться форма адміністрування для виконання функцій місцевого самоврядування. Але є такі райони, як Верхньорогаченський, де немає жодної об’єднаної громади і бажання їх утворювати. Тут питання у тому, що ті 12 громад, які подали документи до ЦВК у 2017, році будуть брати участь у розподілі 9 млрд гривень для розвитку інфраструктури своїх громад. Також є можливість отримати грант у рамках програми «DOBRE», фонд якої 50 млн доларів. Голови селищних рад думають, що чим швидше об’єднаються громади, то тим вони швидше втратять своє місце, тому не проводять ніяких роз’яснювальних робіт. Їх егоїзм гальмує процес децентралізації. Хто дав право таким чиновникам вирішувати долю спільноти, тисяч людей, які мають усі можливості стати самодостатньою громадою. Щоб діти та молодь не виїжджали з сіл, а на місці будували своє майбутнє. Громади, які не приймуть рішення, мають ще рік жити за «старим режимом», з обмеженими ресурсами. Люди за рахунок децентралізації отримують самодостатність громад, починаючи з дитячого садочку, закінчуючи створенням інфраструктури. Є такі, хто кричить що це геноцид села, але при цьому ніяких кроків назустріч цим селам не робиться, тільки лозунги і політичні забави. Тому голови мають переглянути своє ставлення до цього процесу та зробити правильні висновки.

– Наразі просто «епідемія» псевдомінувань ОДА, навіть сьогодні роботу колегії перервали на 10 хвилин для огляду приміщення.

– Успіхи Херсонщини не подобаються. В першу чергу не подобаються сусіду, який окупував Крим. Це їм невигідно, бо Крим дивиться на Україну через Херсонщину. Якщо ми будуємо дороги і заводимо інвестиції, чи подобається це Путіну? Ні. Є прислужники Путіна, які чинять провокації та намагаються розхитати ситуацію на Херсонщині на міжнаціональному рівні. Кожен приїзд іноземної делегації на Херсонщину супроводжується замінуванням. У нас відпрацьовані певні дії з СБУ і поліцією. Багато послів це сприймає з посмішкою.

– На суботу заплановано відзначення річниці від початку блокади Криму, чи досягли мети організатори та учасники?

– Мету досягнено, але є свої мінуси, фермерам немає куди здавати свою продукцію. Ми повинні знаходити інші варіанти, створювати оптові ринки, відправляти нашу продукцію на Європу. У місті Гола Пристань 30 вересня ми будемо забивати першу сваю на місті будівництва порту-елеватору, логістичного центру, аби ми могли річковим сполучення поставляти овочі на Київ. Стосовно блокади, я як громадянин вважаю, що це було правильне рішення

– Які висновки ви зробили після відвідання навчань територіальної оборони?

– Всім, хто думає, що українці зневірились, раджу зі мною поїхати у загони територіальної оборони – відчуєте патріотичний настрій. Там 500-600 дорослих чоловіків здобувають навички володіння зброєю та згуртованості. Я, чесно кажучи, коли починаю зневірюватись, їду до патріотів у загони тероборони, і розумію, що ми на вірному шляху, і Україні бути.

Наталя Верлата

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови