Menu

Херсонський аеропорт після реконструкції залишиться в комунальній власності, оскільки має оборонне значення - Андрій Гордєєв

Голова херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" розповів про існуючі здобутки та перспективи розвитку аеропорту «Херсон».

 - Я хотів би сказати велике спасибі попередньому губернатору Андрію Путілову, який свого часу побачив в цьому депресивному об'єкті потенціал. З 2014 року ми з Кабміном вирішили в нього інвестувати. В парламенті ми прийняли закон "Про державний фондовий розвиток" і пролобіювали цей об'єкт на реконструкцію. Ми могли б швидше добудувати, але бюрократичні процедури заважають це зробити", - сказав Андрій Гордєєв.

 За словами очільника області, до кінця року планується добудувати перони і дві руліжні доріжки, перебудувати термінал, який буде "скромним", але функціонально забезпеченим.

 - Ми маємо двох потенційних інвесторів, які між собою конкурують. Це зарубіжні інвестори, готові добудовувати перевантажувальні, холодильні, пасажирські термінали навколо аеродромної частини і таким чином забезпечити логістику. Вони зацікавлені в реконструкції самої злітної смуги під Boeing-747, тобто зміцнення і її подовження на 1200 м. Єдина від мене до них вимога - фінансова спроможність та збереження за об'єктом комунальної власності. Ми його нікому не продамо, бо він має оборонне значення, - констатував очільник області.

За його словами в поточному році аеродром активно використовувала компанія Turkish Airlines.

- Заповнюваність рейсів туристами в середньому - 86%. На сьогодні вони перевезли понад 90 тис. відпочиваючих. І навіть якщо кожен турист залишить 500 грн в нашій економіці (таксі, готель, кафе, покупка продуктів харчування), то це вже 45 млн грн - у внутрішній економіці нашої області. Ми вклали набагато менше, - сказав голова облдержадміністрації.

Андрій Гордєєв також повідомив про домовленість з авіакомпанією "Міжнародні авіалінії України" (МАУ).

- Вони отримали дозвіл на рейси, виставили нам технічний райдер про можливість здійснення польотів. Добудова перонів дозволить нам здійснювати ранкові та вечірні рейси. Таким чином, пасажиропотік збільшиться. МАУ планує запустити рейси Херсон-Варшава через Бориспіль, що дозволить з пересадками добиратися в Івано-Франківськ, Львів. Це повністю відкриє нам бориспільський та європейський напрям. Зараз у нас є Херсон-Стамбул - великий транспортний хаб, який забезпечує переліт в будь-яку точку світу з пересадкою, - резюмував А.Гордєєв.

Аеропорт "Херсон" є міжнародним, регіональним аеропортом півдня України, здатним обслуговувати внутрішні і міжнародні рейси, з пропускною спроможністю до 400 пасажирів на годину (одночасно на виліт і приліт). З 4 жовтня 2012 року управління і експлуатація міжнародного аеропорту "Херсон" здійснюється Комунальним підприємством Херсонської обласної ради "Херсонські авіалінії".Аеропорт "Херсон" на даний час має всі сертифікати для здійснення міжнародних і внутрішніх перевезень.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі