Menu

Не можна допустити відокремлення міської влади від обласної, адже ми разом працюємо заради однієї мети – Гордєєв

Узгоджувальна нарада з питань фінансування об’єктів соціальної сфери міста Херсона відбулася 15 лютого в приміщенні ХОДА.

На нараді були присутні керівники області та депутати обласної та міської рад. Відкриваючи нараду, голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв закликав присутніх долучитися до конструктивного діалогу:

- Я сподіваюсь, що завдяки спільно прийнятим рішенням на нараді ми зможемо навести лад у місті, яке є обличчям Херсонщини, та розробити механізм ефективності взаємодії у вирішенні важливих питань, а також питань співфінансування та використання бюджетних коштів саме на благо міста та області в цілому.

На початку наради було висловлено нерозуміння з приводу відсутності на заході керівника міста та його заступників, тим більше, що головним на нараді стало саме питанням про стан міста та підвищення тарифів на проїзд.

-Як бачимо, існує велика кількість нагальних невирішених питань в обласному центрі, які торкаються й обласної влади. Це такі, як прозорість тарифів на транспорт, благоустрій Херсона, рівень соціальної захищеності містян і медицина, - зазначив Андрій Гордєєв.

Керівництво області звернулося до керівників міста з вимогою приділити особливу увагу питанню благоустрою обласного центру, адже у зимовий період кліматичні умови супроводжуються постійною ожеледицею й великою кількістю снігу.

Голова обласної ради Владислав Мангер навів сумну статистику: через недоглянутий стан вулиць і доріг у зимовий період тільки цьогоріч було травмовано 1244 людини, з яких 70 відсотків - літніх людей, сталося 264 дорожньо-транспортних пригоди. Також Мангер зазначив, що стан благоустрою обласного центру впливає на думку інших областей про рівень життя людей у всій Херсонській області.

- Порівнюючи бюджетні залишки 2016 року в обласному й міському бюджетах, бачимо, що на обласному рівні вони складають 41 мільйон гривень, а на міському – 152 мільйони гривень. Із зазначених коштів без будь-яких труднощів можна закупити необхідну очищувальну техніку, щоб забезпечити безпечне пересування мешканців міста як автотранспортом, так і пішки. В першу чергу, ми повинні дбати про здоров’я наших громадян і зменшення випадків травматизму, - звернув увагу голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Директор Департаменту охорони здоров`я ОДА Віктор Короленко також звернув увагу на те, що існує велика проблема захворюваності серцево-судинної системи по Херсону:
- З-поміж 1200 випадків інфарктів у мешканців області 750 відбуваються саме в Херсоні. Для вирішення такої масштабної проблеми обласним бюджетом було виділено кошти на закупівлю 100 кардіостимуляторів, міський бюджет не профінансував придбання взагалі. Це при тому, що медична галузь міста й області працює за єдиним програмно-цільовим методом і передбачає співфінансування.

За підсумками було прийняте спільне рішення про проведення вже наступного тижня наради для розробки механізмів ефективності взаємодії у вирішенні важливих питань, а також питань співфінансування та використання бюджетних коштів саме на благо міста та області в цілому.

 Андрій Гордєєв про підсумки наради:- Не можна допустити відокремлення міської влади від обласної, адже ми разом працюємо заради однієї мети – забезпечення комфортного проживання людей в області. Тому ми сподіваємося на конструктивний діалог з депутатами міської ради й керівництвом міськвиконкому й просимо використовувати бюджетні кошти обґрунтовано й за призначенням, - звернувся до представників міської влади Андрій Гордєєв.

Дивіться повний відеозапис наради:

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі