Menu

Херсонщина інтегрується до Нового Шовкового Шляху

Меморандум про співпрацю та партнерство між облдержадміністрацією та громадською організацією «Silk Link» підписав голова ХОДА Андрій Гордєєв.

Організація «Silk Link», яка утворена з метою налагодження комплексної кооперації між Україною та Китайською Народною Республікою та перетворення України в важливий транспортно-логістичний хаб, фінансово-діловий і торгово-економічний центр Східної Європи та Балтійсько-Чорноморського регіону в проекті “Один пояс, один шлях”, має на меті зміцнення міжрегіонального економічного співробітництва та здійснення інвестиційних проектів; пошук нових моделей взаємовигідного торгово-економічного міжнародного співробітництва.

Підписання Меморандуму про співпрацю відбулося в рамках відбулося роуд-шоу «Інтеграція Херсонщини до Нового Шовкового Шляху» під патронатом громадської організації «Silk Link», що відбулося у приміщенні ХОДА 2 березня.

Сторону громадської організації представили її голова, секретар депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з КНР Ірина Никорак та керівник проектного офісу ГО «Silk Link» Сергій Браган.

- Буде створено двосторонній механізм співпраці КНР з Україною. Міжнародна торгова палата Нового Шовкового Шляху запрошує Україну долучитися до процесу перевезення товарів як зі Сходу в напрямку Європи, так і у зворотному напрямку. Адже Китайська Народна Республіка у 2017 році виділила 100 мільйонів доларів США для реалізації інвестиційних проектів саме на території України, -  відзначила Ірина Никорак.

Вона розповіла про діяльність організації відносно України й про проведений у кінці 2016 року київський форум, у якому взяв участь і голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

- Підписання Меморандуму дає Херсонщині можливість інтегруватися у світові транспортні шляхи й залучити іноземних інвесторів до розвитку місцевих підприємств, що надасть додаткові кошти в місцеві бюджети для розвитку внутрішньої інфраструктури, туризму й соціальної сфери життя, - зазначив щодо цього Андрій Гордєєв.

Зараз до співпраці з Китайською Народною Республікою залучено 65 країн світу й загальний обсяг ВВП складає 35 відсотків.

 

Керівники місцевих підприємств та структурних підрозділів ОДА під час заходу представили власні інвестиційні проекти, які претендують на фінансову підтримку Китайської Народної Республіки:

розбудова та модернізація ДП «Херсонський морський торговельний порт»;

розбудова та модернізація ДП «Скадовський морський торговельний порт»;

КП «Херсонські авіалінії» - Міжнародний аеропорт «Херсон»;

проект з будівництва морського порту в селі Софіївка Білозерського району Херсонщини для інтеграції області до Нового Шовкового шляху;

проект з реконструкції, модернізації та розвитку ПрАТ «Херсонський нафтопереробний завод»;

проект з будівництва об’єкту з виробництва заморожених овочів по IQF технології на базі консервного цеху в селі Музиківка;

проект з будівництва рибопереробного концерну на території Каланчацького району;

проект з розбудови племінної перепелиної ферми;

інноваційна система управління процесами в агробізнесі «Agromanana».

Ірина Никорак та Сергій Браган запевнили, що надалі розпочнеться детальна робота з розгляду представлених та інших існуючих проектів на території Херсонської області й КНР готове співпрацювати з областю задля забезпечення розвитку місцевого виробництва й налагодження зв’язків між двома континентами.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови