Menu

Андрій Гордєєв відкрив найпотужнішу у Херсоні котельню на альтернативному паливі

Андрій Гордєєв відкрив найпотужнішу у Херсоні котельню на альтернативному паливі

Запуск нової котельні потужністю півтора мегавата відбувся у Херсонському аграрному університеті.

Відтепер новенька котельня, що працює на альтернативних видах палива, обігріватиме студентів та викладачів одного з найстаріших навчальних закладів обласного центру – Херсонського державного аграрного університету.

– Ми чекали на цю подію 30 років, – ділиться емоціями ректор ХДАУ Валерій Базалій. – Автономне опалення – це економія ресурсів. Приємно, що саме нашому університету виділено кошти з бюджету. Будемо займатися вирощуванням енергетичних культур і готувати паливо для нашої котельні.

Запуск котельні став можливим завдяки народному депутату України Андрію Гордєєву. Під час однієї з численних зустрічей народного обранця зі студентами та освітянами вузів колектив аграрного університету розповів про проблему з опаленням. Тож було вирішено негайно домогтися виділення коштів. І вже влітку Кабінет Міністрів України виділив Херсонському державному аграрному університету гроші на встановлення вікон у гуртожитку та автономного опалення.

– Від того, як в університеті холодно взимку, страждають і ті, хто тут навчається, і ті, хто тут викладає. Тому було прийнято рішення зробити автономну котельню на твердому паливі. Тим більше, що в університеті є відповідна сировинна база. Таким чином вуз економитиме 40 відсотків коштів за опалення, – відзначив народний депутат України Андрій Гордєєв.

Але найголовніше, що тепер в університеті таки буде тепло. Відтак більше студентам ХДАУ не доведеться йти на вимушені канікули.

– Нарешті здійснилася мрія всього науково-педагогічного колективу і студентства Херсонського аграрного університету. Ми маємо змогу перебувати в навчальних аудиторіях без верхнього одягу і проводити заняття комфортно. Звісно, це позитивно вплине і на якість навчального процесу, – зазначив перший проректор із науково-педагогічної роботи Юрій Кирилов.

Подібних котелень із такою потужністю на Херсонщині ще не було. Котельню для Херсонського аграрного університету виготовила чернігівська компанія. За свої послуги фірма запропонувала найменшу ціну – 2,6 мільйона гривень. У підсумку університет отримав сучасну котельню потужністю півтора мегавата, обладнану трьома сталевими жаротрубними котлами на твердому паливі.

За словами директора групи компаній «Теплотехніка» Олександра Скорохода, котельня була побудована у стислі строки, практично за один місяць.

Як відзначив народний депутат України Андрій Гордєєв, усі навчальні заклади Херсонщини, на які вдалося знайти кошти, дуже їх потребували. В цілому у 2015 році Андрій Гордєєв домігся фінансування низки важливих для свого округу проектів.

Читайте: Обіцяв - зробив: Андрій Гордєєв прозвітував про виконану роботу і досягнуті результати

Це і модернізація системи опалення, і заміна вікон у школах та садочках, і ремонт покрівель та водогонів, і реконструкція спортивних об’єктів. Загальна сума державних субвенцій для вирішення проблем виборців склала більше 122 мільйонів гривень.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі