Menu

Депутати підтримали зміни до Конституції щодо правосуддя

Верховна Рада прийняла у першому читанні зміни до Конституції в частині правосуддя та низку законопроектів про соціальний захист учасників АТО.

У вівторок, 2 лютого, Верховна Рада у першому читанні ухвалила доопрацьований законопроект №3524 про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя. За відповідний проект проголосували 244 народні депутати.

Законопроектом передбачено ліквідацію суддівської недоторканності, підвищення професійних стандартів суддівського корпусу та відповідальності суддів за винесення неправосудних рішень, автоматичну відставку судді у випадку непроходження переатестації.

Деякі депутати висловлюють невдоволення прийнятим рішенням.

– Одні кажуть про нібито «диктатуру» Президента, незважаючи на те, що сьогодні за чинною Конституцією Президент самостійно без будь-чиєї допомоги може призначати і звільняти суддів. А тепер він такого права не матиме. Але вони цього не читають і не бачать, говорячи лише про «диктатуру» Президента. За новим законом це буде виключно правом Вищої ради юстиції. Інші кажуть про політичні чистки в судах. Які чистки, якщо будуть запропоновані зрозумілі професійні критерії переатестації суддів, – опонує лідер парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко.

У  фракції "БПП" впевнені: система потребує змін.

– Зміни до Конституції у частині правосуддя – одне із основних питань постмайданної країни. Наш обов’язок – очистити суди від корупції, – впевнений народний депутат України Андрій Гордєєв.

Верховна Рада прийняла також декілька законопроектів, які стосуються учасників АТО і їхніх сімей. Підтримавши проект постанови №3137, народні депутати забезпечили учасників АТО належним медичним обслуговуванням. Проект постанови надає право на безоплатне медичне обслуговування в клінічній лікарні “Феофанія” учасникам АТО.

Депутати прийняли зміни до статті 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо посилення захисту членів сімей загиблих захисників України. Законопроект передбачає відміну несправедливого обмеження у наданні пільг сім’ям загиблих захисників. На членів сімей осіб, які загинули внаслідок участі у Революції Гідності й АТО, не поширюватиметься норма закону, яка скасовує пільги, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує 1710 грн.

Результатом роботи депутатів цього дня стало також прийняття за основу законопроекту про забезпечення державної підтримки добровільного об'єднання територіальних громад та законопроекту про Державний Прапор України.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі