Menu

Підсумки парламентського тижня: відставка генпрокурора і фінансові закони

Цього тижня тінь прем’єріади хоч і витала над будівлею парламенту, та все ж плавно перетекла на пізніший термін. Натомість ми змогли плідно попрацювати в сесійному залі.

Відставка генпрокурора

На початку тижня проголосували за відставку Генерального прокурора Віктора Шокіна. Цим кроком ми засвідчили, що думка і вимоги громадянського суспільства для нас дуже важливі.

Ми засвідчили, що думка і вимоги громадянського суспільства для нас надважливі.

Невдоволення діяльністю ГПУ, її закостенілістю та  небажанням реформуватись переповнили чашу людського терпіння. І хоча камені в «парламентський огород» за відтягування цього рішення летіли в певній мірі заслужено, всі апологети руху #зрада лише уявіть, щоб Рада часів Януковича під натиском суспільства звільнила генпрокурора?

Пенсійне страхування

Депутати на тижні підтримали зміни до закону про пенсійне страхування. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30 червня 2000 року незалежно від перерви.

Фінансовий сектор

Цього тижня продовжили приймати законопроекти з реформування фінансового сектору. Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2456-д про посилення захисту прав споживачів фінансових послуг. Відповідно до законопроекту, юрособи і фізособи-підприємці, які надають фінпослуги, зобов'язані інформувати споживачів про умови відповідних договорів. У разі ненадання споживачам такої інформації вони будуть штрафуватися на суму від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підприємства зможуть реструктуризувати до 200 млрд грн заборгованості.

Також парламент прийняв за основу законопроект про фінансову реструктуризацію боргів, які утворилися у підприємств. Він передбачає створення механізму добровільної фінансової реструктуризації боргів підприємств України і їх досудової санації. Документ допоможе звільнити банківську систему від "поганих" кредитів. Очікується, що в такий спосіб підприємства зможуть реструктуризувати до 200 млрд грн проблемної заборгованості, що становить близько чверті загальної заборгованості корпоративного сектора.

Читайте також: Уряд заганяє Херсонську ТЕЦ у борги, щоб передати у приватну власність

Реформувати фінсектор продовжили і через новий закон про страхування. Згідно із законопроектом страховики тепер реєструються у формі акціонерного товариства. Змінюється і порядок їх реєстрації. Документ передбачає створення інституту професійних перестраховиків. Загалом перестрахування виділяється як окремий вид страхування, для здійснення якого необхідно отримати ліцензію.

Мито на вивіз металобрухту

Від фінансів до металобрухту. Верховна Рада внесла зміни до деяких законів щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури. Пропонується на три роки підвищити вивізне мито на брухт чорних металів з 10 євро за тонну до 35. Це ще один крок до виходу України з сировинної пастки та стимулювання державою створення продукту з доданою вартістю.

Читайте: Сергій Хлань і Андрій Гордєєв дали поштовх для мільярдної інвестиції

Це не вичерпний перелік законопроектів, як завжди, спробував назвати найголовніші. Далі буде.

Андрій Гордєєв, народний депутат України

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови