Menu

Про новий Уряд і старі авто – підсумки парламентського тижня

Сесійний тиждень завершися на мажорній ноті – обранням нового складу Кабінету Міністрів. Ейфорія має швидко минути, потрібно миттєво приступати для роботи.

На відміну від Арсенія Яценюка, що обіцяв навчити українців жити по засобах і затягувати паски, новообраний прем'єр-міністр Володимир Гройсман озвучив дуже амбітні і промовисті обіцянки. Тому відповідальність на новому Уряді лягає подвійна.

Новий Уряд

Власне, вчора парламент прийняв Програму діяльності Уряду. Володимир Гройсман пообіцяв протягом місяця напрацювати антикризовий план дій нового Кабміну, а вже до кінця року підготувати план розвитку держави на середньострокову перспективу.

Читайте: На зміну «уряду камікадзе» мав прийти уряд економічного зростання, - Андрій Гордєєв

Що стосується законотворчого процесу, протягом тижня Верховна Рада працювала переважно над економічним пакетом законопроектів. В світлі переговорного процесу щодо обрання нового Уряду, продуктивність дещо знизилась. Вже наступного пленарного тижня наверстаємо пропущене.

Старі авто

Зокрема, на початку тижня парламент прийняв у першому читанні законопроект №3251 «Про стимулювання розвитку ринку уживаних транспортних засобів».

Акциз на старі автомобілі з об'ємом двигуна 1-1,5 літра пропонується знизити в 28 разів!

Цим законопроектом акциз на старі автомобілі з об'ємом двигуна 1-1,5 літра пропонується знизити в 28 разів! Зокрема, ставки акцизу для авто з бензиновим двигуном до 1 л пропонується знизити до € 0102 за 1 см³ (зараз - € 1439). Для автомобілів з двигуном 1-1,5 л ставку акцизного збору пропонується встановити на рівні € 0063 за 1 см³ (зараз - € 1761).

В цьому ж руслі  Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект №3046-д «Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів».

Документ направлений на сприяння розвитку ринку вживаних товарів в Україні

Документ направлений на сприяння розвитку ринку вживаних товарів в Україні, зокрема автомобільного, виведення його з тіні, забезпечення прозорих, конкурентних умов ведення бізнесу та забезпечення стабільних додаткових надходжень до бюджету. Важливо, що проектом передбачається приведення законодавства у сфері оподаткування операцій з вживаними товарами до норм країн Європейського Союзу.

«Російські» єврооблігації

Цього тижня Верховна Рада України скасувала дату дії мораторію на виплату частини державного боргу, встановлену чинним законодавством. Я – серед авторів законопроекту. Скасування норми про граничний термін дії мораторію торкнеться, насамперед, «російських» єврооблігацій на 3 млрд дол., які повинні бути погашені в 2015році, а також гарантованого державою кредиту «Укравтодору» на 140 млн дол.

Енергетика та комунальні послуги

Також на тижні ВР прийняла за основу доопрацьований законопроект № 2966-д «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Проект закону містить прогресивні норми щодо прозорого призначення членів НКРЕКП на відкритих конкурсних засадах, незалежності регулятора в ухваленні ним компетентних і справедливих рішень, відкритості та гласності процесу державного регулювання.

Андрій Гордєєв, народний депутат України

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі