Menu

Що прийняла Верховна Рада – підсумки тижня (2-5 лютого)

В кінці тижня підводимо підсумки нашої роботи з коротким резюме прийнятих законів.

"Ви щось приймаєте, а що – невідомо", – ця фраза добре  знайома народним депутатам. Насправді, голосування в сесійному залі – лише 5% від загального обсягу нашої роботи. Цьому передує діяльність в комітетах, підготовка законопроектів, робота на округах та ін. Сесійний зал - фінальний етап, якому передує чимало роботи. В сесійні дні приймається багато законопроектів, фізично відслідкувати та проаналізувати непросто навіть юристу. Тому старатимусь в кінці тижня підводити підсумки нашої роботи з коротким резюме прийнятих законів.

Закони «безвізового» пакету

  • Минулого тижня прийняли низку законопроектів з "безвізового пакету". Згідно законопроекту №3154 "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України", адмінсправи про видворення мігрантів тепер будуть розглядатися судом у п'ятиденний строк з дня надходження позовної заяви. Відтепер для ідентифікації та видворення суди повинні розглядати невідкладно, але не пізніше триденного строку з дня надходження позовної заяви.
  • Ще один "безвізовий" закон – №3171 – прописує механізм встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України. Батьки, родичі або їх законні представники можуть подати заяву про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території в будь-який суд на підконтрольній території Україні незалежно від місця проживання заявника.

Також читайте: Депутати підтримали зміни до Конституції щодо правосуддя

  • Також парламент удосконалив процедуру документування осіб, визнаних біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні. Посвідчення біженця оформляється і видається протягом 15 робочих днів з дати прийняття рішення про визнання іноземця або особи без громадянства біженцем в Україні. Це третій закон з "безвізового" пакету.

Захист журналістів і декомунізація

  • Окрім цього, посилили захист професійної діяльності журналістів.  Законопроект №1630 передбачає, що порушення таємниці листування, телефонних розмов, кореспонденції, встановлення прослушки тепер карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.
  • Продовжували перейменування радянських сіл. На тижні перейменували 175 населених пунктів України в рамках декомунізації - в основному, у списку села і селища. Зустрічаються досить незвичайні і милі нові назви.

Також дивіться: «Відробітки» студентів за навчання мають піти у минуле – брифінг Андрія Гордєєва

НАТО

  • Також цього тижня парламент ратифікував угоду з НАТО про відкриття представництва альянсу в Україні. Представництво буде складатися з офісу зв'язку НАТО в Києві та Центру інформації і документації НАТО в Україні. Воно буде користуватися привілеями та імунітетами дипломатичних представництв в Україні.

Це лише частина з усього списку прийнятих законопроектів. На майбутнє старатимусь інформувати детальніше.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі