Menu

Будівництво телерадіокоммунікаційної вежі для трансляції українського мовлення на територію Криму розпочато у с. Чонгар

Голова Херсонської ОДА 2 грудня взяв участь в урочистій церемонії закладання першого блоку під будівництво 150-ти метрової телерадіокомунікаційної вежі.

Ця вежа буде транслювати українське мовлення на тимчасово окуповану територію Криму та підсилить сигнал у південних районах області.
Участь в урочистій церемонії також взяли член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, заступник Міністра інформаційної політики України Артем Біденко, заступник Міністра у справах окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука, заступник голови ОДА Вадим Чабан, голова Геничеської РДА Олександр Воробйов та інші.

Будівництво вежі відбувається у рамках виконання Стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на територію Криму на 2016 – 2017 роки, , яка була розроблена обласною державною адміністрацією спільно з Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, Міністерством інформаційної політики України, Державним комітетом з питань телебачення та радіомовлення України. Метою Стратегії є захист інформаційного простору держави на тимчасово окупованій території АР Крим.

«Ми послідовно крок за кроком виконуємо обіцяне - інформаційна безпека Херсонщини!!!» - написав Андрій Гордєєв на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Планується, що до кінця року вежа буде побудована, а НацРада проведе конкурс на мовлення з цієї вежі на частотах 100.7 МГц, 101.4, 105.9 та 107.8. В результаті чотири радіостанції будуть мовити на півдні Херсонщини та на Крим.


Проект реалізується за підтримки інвестора директора ТОВ «Телемережі України» Петра Семерея, який під час церемонії був нагороджений Почесною грамотою голови облдержадміністрації «за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток зв’язку та розбудову інформаційного простору Херсонської області».

Розвиток мовлення в зоні АТО, у південних районах Херсонщини та на територію Криму відбувається під наглядом Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики. Членами Комісії є представники Українського державного центру радіочастот, Херсонська обласна державна адміністрація тощо, керують комісією очільники Міністерства інформаційної політики, Національної ради та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій.

“З одного боку ми будемо блокувати ту пропаганду російських ЗМІ, які отруюють мізки нашим співгромадянам, з іншого подаватимемо свої сигнали, свою інформацію на неконтрольовані території”, — прокоментував цю подію заступник Міністра у справах окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука. Він повідомив, що також телевежі для відновлення українського мовлення будують на сході країни в зоні проведення АТО:
- Паралельно робота йде на Карачуні Донецької області, 6 числа планується відкриття. Почалося будівництво аналогічне на Луганщині.


Важливість цього будівництва важко переоцінити, адже, як зазначив Георгій Тука, на військову складову в сучасних війнах відводиться всього лише 20%, а решта складова 80% - це інші компоненти, в тому числі найбільше значення має інформаційна складова.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі