Menu

Ми впевнені у тому, що півострів знову стане частиною України – Андрій Гордєєв

Заходи на підтримку опору Криму російській окупації  пройшли у Херсонській області 26 лютого.

В Херсоні акція проходила на площі Свободи і відбулася за підтримки Міністерства інформаційної політики України, Херсонської обласної державної адміністрації, Меджлісу кримськотатарського народу, громадської організації «Крим – SOS» та студентського активу області.

В заході взяли участь голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, його заступники, керівники структурних підрозділів ОДА, керівники Представництва Меджлісу в області, військовослужбовці й усі небайдужі мешканці Херсонщини.

Сьогодні на Херсонщині утворено тимчасовий адміністративний кордон з окупованим півостровом і саме тут здійснюється велика кількість стратегічних і суспільно важливих заходів щодо повернення Криму під контроль України.

Учасники акції вийшли з українськими та кримськотатарськими прапорами на площу, аби нагадати що вже 1096 день Україна та Крим борються за повернення окупованої території півострова під контроль України.

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, виступаючи перед учасниками акції, зазначив:

- Протягом трьох останніх років підвищилася роль громадянського суспільств у країні. Кримськотатарський народ двома мітингами в столиці показав приклад, як прості люди можуть встати на захист своєї Батьківщини. Така ж доля могла чатувати й на Херсонщину, але побачивши ставлення країни-окупанта до Криму й тамтешніх мешканців, Херсонщина мобілізувала власні сили й згуртувала людей так, що всі разом змогли вибороти право бути українцями й зберегти цілісність власних територій.

Андрій Гордєєв звернув увагу, що незважаючи на появу тимчасового адміністративного кордону, посилену увагу з боку військовослужбовців і труднощі щодо в`їзду-виїзду на територію Криму, український народ, а особливо мешканці Херсонщини, впевнені у тому, що півострів знову стане частиною України і всі люди, які були вимушені покинути власні домівки, повернуться на рідну землю.

Керівник Представництва Меджлісу в Херсонській області, координатор Комітету із захисту прав кримськотатарського народу Абмеджит Сулейманов розповів, що сьогодні ведеться активна робота щодо затвердження прав і свобод кримськотатарського народу на території Криму:

- Люди в Криму повинні відчувати підтримку українців і тим самим доводити свою небайдужість і прагнення бачити кримськотатарський народ частиною однієї великої, незалежної та дружньої держави.

В акції взяли участь військовослужбовці 3056 частини Національної гвардії України.

У своєму зверненні бійці запевнили, що вважають Крим Україною й надалі продовжуватимуть захищати рідні землі від самовільства окупантів, виборюючи цілісність і недоторканість як Херсонщини, так і Кримського півострова.

с.Чонгар Генічеського району, яке розташоване поблизу з адмінмежею з Кримом, відбулася В цей день акція в підтримку опору Криму російській окупації та флешмоб «Крим – це Україна»! пройшли також у с.Чонгар Генічеського району, яке розташоване поблизу з адмінмежею з Кримом.

Від с.Чонгар до контрольного пункту в’їзду-виїзду «Чонгар» відбулася піша хода, у якій взяли участь більше 300 чоловік, серед яких були також представники Херсонської ОДА, Генічеської, Новотроїцької, Каланчацької, Чаплинської райдержадміністрацій, громадських організацій, релігійних конфесій, активісти громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону "Аскер", представники Херсонського регіонального меджлісу кримських татар та молодь.

Перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Валентина Січова наголосила: "Якщо люди країни будуть єдині у своїх прагненнях повернути Крим, здійсненні реформ не тільки на рівні держави а й на місцевому рівні, тільки тоді життя змінюватиметься на краще і Крим буде нашим!»

 В кінці акції відбувся флешмоб «Крим – це Україна», де учасники випустити повітряні кульки, які полетіли з території материкової України на Крим, що символізує єдність цих українських територій.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі