Menu

Андрій Гордєєв: "Утримайтеся від поїздок до Криму, в тому числі на відпочинок"

Російські окупанти в Криму вирішили зробили провокаційну заяву про нібито підготовку Україною терактів на півострові і спроби проникнення туди військових.

Про ці «сенсації» і поточну ситуацію ми поговорили з Головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим.

– Озвучувалося кілька версій про причини, через які були закриті пункти пропуску через кордон. Частина заяв зводилася до того, що в середовищі військовослужбовців окупаційних російських військ відбулося правопорушення із застосуванням зброї, а ті, хто застосовував цю зброю, зараз переховуються. Згідно з іншою версією, готувалася провокація, в якій хотіли звинуватити українську сторону. Що насправді було, що відомо Вам?

– Так само, як ми проводимо свої навчання на території України і Херсонської області зокрема, особливо останні – «Південний вітер», такі ж навчання проводить Росія на нашій території у Криму. І, починаючи з сьогоднішнього дня, там ідуть навчання «Північний Кавказ-2016». Зрозуміло, що це відповідний наплив військової техніки, це відпрацювання блокпостів – аж до Сімферополя понаставляли. Йде штатна ротація військ.

Що стосується інциденту в Джанкойському районі, певних людей дійсно шукають, але досі невідомо, що стало справжньою причиною. Вони намагаються викрутити ситуацію і розповідати про ДРГ, про те, що «українці» наступають. Це маячня.

– Якщо це були навчання, то навіщо перекривати рух на адміністративному кордоні? Чим вони небезпечні для цивільного населення?

– Коли ми проводили навчання, то не перекривали. Оскільки вважаємо, що громадяни України мають право на безперешкодне пересування. Що стосується Російської Федерації, ми ж не змусимо їх поважати права громадян своєї ж країни, які приїжджають на півострів. На сьогоднішній момент відкрито всі пункти пропуску, вони працюють у штатному режимі.

Але я б хотів попросити українців від себе особисто: утримайтеся від поїздок до Криму, в тому числі на відпочинок.

Читайте також: Губернатор Херсонщини високо оцінює рівень безпеки в регіоні

– Таке блокування роботи пунктів пропуску показало, скільки насправді туди їздить наших громадян?

– У нас є статистика по кожній людині, яка відвідує Крим протягом останніх двох років. Ми можемо чітко стверджувати, що порівняно з липнем минулого року у нас міграція 17%. Тобто до Криму їздить менше людей, ніж ще рік тому.

– Можете сказати, що тепер усі ці люди їдуть відпочивати в Херсонську область?

– Якщо не всі, то багато. У нас усе зайнято, де можна розміститися. Цього року в нашому напрямку запустили додаткові потяги. Якщо минулого року в нас було 2,8 млн за весь сезон, то цьогоріч ми вже прийняли 3 млн, а попереду ще місяць. Чекаємо до 3,5 млн відпочивальників.

– Наскільки безпечно до вас їхати? Нещодавно знайомі, які повернулися з відпочинку в Херсонській області, розповідали, що там у вас військові літаки літають ...

– Це наші літаки літали, коли проходили навчання. Приводів для тривоги немає. Просто дуже багато негативної інформації закидається російською стороною. Коли ми заявляємо публічно, що Херсонську область вже відвідало близько трьох мільйонів відпочивальників, на тлі сумної ситуації у Криму, дуже вигідно кореспондувати картинки про те, як тут небезпечно. Спеціально створюються різні міфи, мета – зірвати курортний сезон.

– Багато людей переїхали з моменту окупації півострова в Херсонську область?

– Не можу сказати точну кількість, але чимало. Вони не реєструються як особи, які потребують державної допомоги, просто приїжджають до нас жити.

– Останнім часом увага ЗМІ до питань економічної блокади Криму притихла. Яка ситуація зараз? Їздять до Криму і назад фури з товарами?

– Будь-які вантажні перевезення заборонено. Можуть проїжджати легкові автомобілі і все. Громадяни можуть перетинати адміністративний кордон.

– Хочете сказати, що немає навіть спроб домовитися про нелегальне переміщення вантажів?

– Ні. Це складно, оскільки ведеться постійна фото- і відеофіксація.

Читайте також: Голова ОДА Андрій Гордєєв провів чергову інспекцію прикордонної території з Кримом

– Яка ситуація зі світлом і водою? Чи є спроби тієї сторони домовитися?

– Ми не визнаємо жодної влади у Криму, тому не можемо вибудовувати відносини з тією стороною, як ви її називаєте. Ми будуємо стаціонарні споруди, які дозволять забезпечити жителів півострова водою, але це буде після того, як Крим повернеться до складу України. Поки Крим перебуває в окупації, вода туди надходити не буде.

– Наскільки Херсонська область постраждала від окупації Криму в плані енергетики. Як сильно зачепили підриви ЛЕП минулого року?

– У липні було запущено нову підстанцію. Це дало нам можливість забезпечити два райони – Чаплинський і Каланчацький – електроенергією і водою, яка подається завдяки цій електроенергії.

– Держфонд регіонального розвитку виділяє понад 92 мільйони гривень на інфраструктуру області. На що підуть ці гроші, які об'єкти буде модернізовано?

– У першу чергу кошти підуть на аеропорт, щоб ми могли залучити рейси, в тому числі міжнародні. Також вони підуть на ремонти котелень, ми готуємося до зими. Частина грошей піде на реконструкцію спортивних і культурних об'єктів. Ми вже направили чимало коштів у прилеглі до Криму населені пункти, щоб відновити там соціальну інфраструктуру.

– Було озвучено вже чимало заяв про зміцнення оборони Херсонської області. А морський кордон надійно захищений?

– Проведено всі заходи зі зміцнення першої лінії оборони, згідно з планом, затвердженим Генштабом. Зараз обговорюється питання про будівництво фортифікаційних споруд другої і третьої лінії оборони. Тож південний кордон витримає будь-які атаки, не хвилюйтеся.

Тетяна Бодня, АСН

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови