Menu

Андрій Гордєєв розповів про майбутній газопровід, субсидії та теплі кредити у Генічеському районі

Під час ефіру на телеканалі «Скіфія» голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв розповів про ситуацію та шляхи вирішення проблеми щодо газопостачання та теплозабезпечення у м. Генічеськ та Генічеському районі.

- На минулому тижні президент РФ зробив заяву, що Крим буде допомагати Херсонській області та постачати газ, - розповів під час ефіру голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв. - Це продумана компанія з використанням високо посадовців та ЗМІ, яка направлена на дестабілізацію ситуації в області. Тому ми провели виїзне засідання колегії саме в Генічеському районі під час якого розглянули одним з питань - теплозабезпечення Генічеська.

- На вашу думку такі заяви з боку агресора мають намір підірвати довіру до влади?

- Аби відволікти людей у Криму від їх особистих проблем, РФ намагається привернути увагу до проблем в інших державах. Вони намагаються нав’язати нам думку, що Україна без Криму не зможе існувати. І що треба таких «помічників», як найманці РФ зустрічати з радістю, але добре, що наше суспільство розуміє де чорне, а де біле. На сьогодні у нас достатня військова присутність і озброєння: на Херсонщині ніхто не збирається цих людей хлібом і сіллю зустрічати.

- Насправді це окупованому Криму важко без материкової України?

- В Криму немає води, сьогодні вони там моляться аби впало щось з неба для їх потреб. Так само і немає електроенергії і газу. До анексії Криму Україна за рахунок нашої області його газифікувала. Є Червоночабанський магістральний газопровід, який проклали через Дніпро, аби забезпечити необхідну кількість газу в Крим. Тому Крим без материкової частини України не може існувати, як самостійний суб’єкт.

- Яка наразі склалась ситуація у Генічеському районі?

- Наразі у нас є близько 40% запасів газу і ми можемо добувати 65-70 тис. кубометрів на добу. У часи навантаження, коли температура буде опускатись до - 15-20 градусів, кількість споживання буде зростати. Ми з травня почали у закладах соціальної сфери у м. Генічеськ встановлювати додаткові котли для альтернативного опалення. І якраз ми побували у такій школі, де зараз опалюють газом, а у часи обмеження будуть запускати твердопаливний котел.

- Якщо будуть відбуватись планові відключення, як бути мешканцям багатоповерхівок?

- Щодо багатоповерхівок, де немає можливості використовувати альтернативні види опалення, а енергомережа не зможе витримати усі підключення теплоприладів: у період навантаження, це тиждень або два, ми можливо будемо обмежувати у кількості газу приватний сектор. Протягом двох тижнів, за дорученням Премєр- міністра України та Міністра енергетики, компанія «Пласт», яка добуває газ, має поставити сушильне обладнання. Це дасть можливість збільшити баланс газу на третину. Тобто мешканці багатоповерхівок будуть з теплом.

- Але усі ці заходи не вирішать питання у повному обсязі?

- Ми розуміємо, що такими заходами ми питання забезпечення газом не вирішимо, тому за дорученням Прем’єр-міністра України облдержадміністрація разом з облрадою має надати механізм і розрахунки на майбутнє. Наразі лобіюємо питання будівництва газопроводу Верхній Рогачик – Генічеськ, але вартість сягає близько 1млд грн. За підрахунками це будівництво окупиться лише за 73 роки. Тому ми зараз проводимо інвентаризацію по 5-ти районам, окрім Генічеського аби знайти вихід і скоротити строк окупності до 20-ти років. Тому що будівництво газопроводу дасть змогу газифікувати 5 районів області та зробити роботу генічеського газопроводу реверсною. Як зазначив Володимир Гройсман, Україна повинна збільшити видобуток власного газу, тому у Генічеську влітку свердловини повинні працювати аби газ йшов до ГТС. Тоді його надлишок можна продавати Карпатській області.

- Як люди ставляться до того, що їм потрібно купувати ці котли?

- Кожного мешканця, коли він підключався до газу, попереджали, що під час зими можуть виникнути складнощі. Кожен, хто отримував документи у Херсонгазі, писав зобов’язання, що він не матиме претензій, якщо буде обмежене газопостачання у часи навантаження. Ця проблема виникла не під час окупаційного режиму, її використовують просто як пропаганду. Бо кожного року, і в 2007 році і в 2008 році Генічеськ і Крим потерпали від дефіциту газу. Це питання розглядалось ще за часів Радянського союзу, коли хотіли побудувати від Енергодару газопровід.

Читайте також: Відкидаючи провокаційні заяви РФ, Андрій Гордєєв розповів про реальний стан речей у питаннях опалення Генічеська

- Якими пільгами можуть скористатись мешканці Генічеська аби забезпечити себе альтернативним опаленням?

- Мешканцям Генічеську з травня ми пропонуємо скористатись «теплими кредитами» аби зекономити на придбанні твердопаливного котла до 50%. Це кошти, які компенсує держава, область і район. На сьогодні на суму 700 тис грн. люди скористались кредитними коштами аби придбати котли та утеплили будинки.

- Окрім цього у всіх є можливість оформити субсидію, яка ситуація в області з оформленням?

- Генічеський район, до речі, один з лідерів по оформленню субсидій . По Херсонські області, не враховуючи сам Херсон, у нас охоплено субсидіями близько 70% населення. В селах люди розуміють важливість таких заходів і охоче оформлюють, а ось у Херсоні лише 40% домогосподарств отримали субсидії. І тому я би хотів звернутись до мешканців міста Херсона аби усі звернулись до районних управлінь соцзахисту, подали лише 2 документи: заяву і декларацію. Не треба вірити пліткам, що за це відберуть житло і будуть розраховуватись ваші діти за борги. Це провокації, бо на цьому політиканські сили заробляли собі бали.

- Чому влада прийняла рішення забезпечувати субсидіями населення країни?

- Україна витрачає на субсидії близько 40 млрд гривень, але у порівняні з «пільговою» ціною на газ - це не багато. Бо коли продавали Україні газ по 430 доларів за тисячу кубометрів газу, а населення платило з них 30, то цю різницю, так названу субвенцію сплачували компаніям-посередникам між Росією і Україною, які були офшорні. Тобто загальна ціна для України була більше 160 млд. грн. Думаю різниця відчутна, бо зараз ці зекономлені кошти ми можемо використовувати на ремонт доріг, шкіл, садочків і т.д. У цьому році у Херсонській області провели ремонтні роботи у садочках, замінили вікна у школах та встановили нові системи опалення. Також знайшли новий підхід до ремонту доріг.

На фото: Нова котельна на твердому паливі, яку відкрили у Генічеській школі №4 

 

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі