Menu

Андрій Гордєєв розповів про процес децентралізації та трансляцію на Крим

Про досягнення області у сфері децентралізації та перешкоди на цьому шляху, про будівництво телекомунікаційної вежі на кордоні з Кримом та залучення інвестицій розповів у прямому ефірі голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

 На питання журналіста Леоніда Дудка очільник області відповів телефоном в ефірі програми У Контексті  на радіо Ера ФМ від 31 січня.

– У Херсонській області на сьогодні створено 12 громад. З якими проблемами вам довелось стикатись під час цього процесу об’єднання?
– Херсонщина зараз займає у сфері децентралізації 4-те місце по Україні, а було раніше – останнє. У 2016 році ми провели децентралізаційний марафон і зараз вже маємо 12 громад. Проблеми звичайно були: деякі політичні сили постійно намагаються перешкоджати децентралізації, роблячи з цього піар-шоу, блокувати об’єднання, щоб на протиріччях придбати політичні дивіденди. Наприклад, одна з таких політичних сил зробила ставку на те, що критикуючи децентралізацію, вони заручаться підтримкою голів районних адміністрацій та мерів міст.

– Пане Андрій, а ви особисто зараз бачите якісь покращення в контексті децентралізації?
– Звичайно. Ми на конкретних прикладах показуємо переваги децентралізації. Ми возимо представників тих громад, хто хоче об’єднатись, в громади, які вже провели децентралізацію. Одною із перших таких громад в нас стала Кочубеївська. В цій громаді після об’єднання люди вперше за 25 років відчули запах асфальту, бо там вже давно ніхто дороги не робив. В цьому році зробили 2 кілометри нових доріг, водогін, бо вода була привозна, зробили освітлення, з’явився центр первинної допомоги. Це все наближує інфраструктуру громад до людей, до їх потреб. Загалом децентралізація – це еволюційний процес розвитку громад, коли люди мають більше повноважень і ресурсів. 25 років політики говорять про покращення життя, але, як показує практика, люди виїжджають у великі конгломерації, за кордон, бо не бачать перспектив розвитку свого регіону.

Перша громада, яка створена два роки тому, на сьогодні має вже власну комунальну техніку, центр надання медичних послуг, свою екстрену медичну допомогу – «швидка» дістається будь-якого населеного пункту громади за 5-10 хвилин і послуги надає відповідної якості, бо має необхідне обладнання – і кардіологічне, і діагностичне.

Публікації по темі: Андрій Гордєєв: Люди мають відчути себе господарями на власній землі

– Але на все це потрібні гроші. Скільки залишається коштів у громади, а скільки вона має віддати до державного бюджету?
– Громади залишають у себе 80% коштів, які вони акумулюють і заробляють. Більш того, у кожного голови ОТГ з’являється мотиваційний пункт щодо створення робочих місць, пошуку інвестора, розвитку інфраструктури. А найголовніше в цьому – де детінізація економіки. Голова ОТГ зацікавлений, щоб земельний податок платився у повному обсязі, щоб робочі місця були реальними і платився податок на доходи фізичних осіб.

 Наскільки зараз люди зацікавлені працювати в малому та середньому бізнесі. Чи відкривають зараз приватні підприємства?
– Підприємства зараз відкриваються Люди шукають ніші – від альтернативної енергетики до харчопереробної галузі. В нас область аграрна, і все більше людей звертаються до аграрної сфери – переробки, фасування і т.д. З іншого боку область курортна. Минулий рік показав, що Херсонщина є курортно-привабливим регіоном, і багато бізнесменів розгортаються саме на узбережжі, будуючи пансіонати, міні-пансіонати для того, щоб безпосередньо заробляти на цьому. Ми зі свого боку підтримуємо їх це шляхом створення інфраструктури, будівництвом доріг. Що стосується попиту - в цьому році Херсонщину відвідало 3,5 млн туристів – це досить потужна цифра для нашого регіону. Потік туристів – це не лише туристичні послуги, це також попит на сільгосппродукцію, попит на сервісні послуги і т.д.

– А на якому етапі зараз процес будівництва телевежі, яка має транслювати сигнал на Крим?
– Згідно нашої стратегії інформаційної безпеки, ми маємо побудувати дві телерадіовежі на межі з Кримом. Першу ми вже побудували і вже маємо її запустити – це вежа в селищі Чонгар, зараз завозимо туди найновіше обладнання. І другу – у Каланчаці - почнемо будувати найближчим часом, як тільки дозволить погода.

Публікація по темі: Будівництво телерадіокоммунікаційної вежі для трансляції українського мовлення на територію Криму розпочато у с. Чонгар

– А як ви гадаєте: чи зможуть ці вежі долати російські глушилки? Всі розуміють, що росіяни дуже «не зацікавлені» у трансляції в Криму наших каналів…
– Глушилки – це той самий передавач тільки з потужнішим сигналом. Коли ми поставили два передавачи на Крим з радіосигналом на певній частоті, їх намагались глушити. Але достатньо їх було повернути в ліву чи праву сторону, як знову працював наш сигнал, а зусилля з глушіння відповідно – даремними.

– Область межує з окупованим Кримом. Чи вдається в таких умовах залучати інвестиції?
– На інвестиційному форумі «Таврійські горизонти» ми уклали меморандумів на суму близько 2 млрд гривень інвестицій. Вони впроваджуються, починаючи від електроенергетики, закінчуючи інфраструктурою. Будуємо порт-елеватор у Голій Пристані – інвестиція компанії "Нібулон". Розглядаємо будівництво нових портів. Це і державні, і приватні інвестиції. У пріоритеті - інфраструктура, мости. Нас запросили в Дубай на форум, де ми також презентували область. Спостерігаємо інтерес з боку Туреччини, Ірану, Іраку. І це лише початок.

 Читайте також: Підсумки та перспективи ІХ Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти»

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі