Menu

Андрій Гордєєв: Без створення самодостатніх громад економічного розвитку країни не відбудеться

Про це заявив губернатор Херсонщини під час сьогодніщнього засідання регіональної платформи Асоціації міст України.

В засіданні взяли участь народні депутати від Херсонщини та представники органів місцевого самоврядування у Херсоні.

– Маємо змінити наше ставлення до самих себе. Не чекати планування нашого життя від держави, а самим господарювати у власному домі. Держава лише має забезпечити умови для цього – надати достатній рівень освіти, медичного забезпечення, умови культурного розвитку. Поки ми не створимо самодостатні громади, поки не оновимо ті адміністративні процеси, які відбуваються між селами, районами і областю, розвитку економічного потенціалу країни не відбудеться, – зазначив Андрій Гордєєв.

Проаналізувавши бюджети сіл, голова облдержадміністрації назвав абсурдною ситуацію, коли майже весь бюджет села йде на утримання апарату сільської ради. Так, одне з сіл Херсонської області сьогодні має бюджет близько мільйона гривень. Адміністративні витрати на утримання апарату сільської ради складають 970 тисяч гривень. Лише 30 тисяч лишається на розвиток села.

– Не повинно бути так, що одна громада працює тільки на апарат сільської ради. А дороги і освітлення там не робляться. З прийняттям бюджетної децентралізації ситуація поліпшилася, але це не вихід. Маємо йти вперед і провести організаційну децентралізацію. Сьогодні деякі політичні сили, виходячи з бажання попіаритися на страху перед невідомим, розповідають байки про закриття шкіл, медичних закладів, про нібито приєднання населеного пункту до міста Херсон. Це просто провокація, – зауважив губернатор. – Необхідно допомоги таким громадам на першому етапі. А потім, обрахувавши площу землі, податки, які очікувано будуть іти від цієї території в об’єднання громад, визначити, скільки залишиться на розвиток села, чи буде там самодостатня медична, освітня сфера, чи будуть там дороги, освітлення і т. ін. Це те, чого чекають люди.

Андрій Гордєєв згадав про позитивний перший досвіді об’єднання громад Херсонщини – це Кочубеївська об’єднана громада:

– Держава цього року дає мільярд гривень на об’єднані громади. Більше того, через ЄБРР ми забезпечили об’єкти соціальної інфраструктури, починаючи водозабезпеченням і закінчуючи медичним обладнанням і центрами для надання екстреної медичної допомоги.

Прості розрахунки доводять ефективність децентралізації для розвитку громад.

–  Коли 20 тисяч гектарів чорноземів гнуться під урожаєм, коли фермери їздять на машинах по 20 тисяч євро, а ось доріг для громади немає, запитуємо: яке податкове навантаження на один гектар? Копійки. А тепер порахуйте: якщо 250 гривень податкове навантаження на один гектар, це буде 250 млн грн. де населення всієї громади 3,5 тисячі. 50 млн. грн на утримання цієї громади достатньо? Буде після цього геноцид села, як про це заявляють деякі політикани?! Навпаки, буде розвиток цієї громади. Нам проводити реальні зміни заради наших дітей, щоб вони були самодостатніми, жили на своїй землі і планували власне майбутнє, – наголосив голова ОДА.

Андрій Гордєєв подякував усім, хто долучився до круглого столу, і висловив впевненість, що саме такими координаційними дискусіями вдасться вийти на інший шлях децентралізації Херсонської області. У представників обласної ради губернатор попросив підтримки, сприяння і прагматичного підходу в питанні децентралізації.

Гордєєв наголосив, що той план обласної ради, який був затверджений минулого року, не є парадигмою, сталим документом. Це перспективний план, який може змінюватися за економічними розрахунками громад, а не за чиїмось політиканством.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі