Menu

«Зелену школу» на Херсонщині відкрили разом із представниками фінського уряду

Сьогодні  голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв взяв участь в урочистому відкритті унікальної школи в Антонівці, яка побудована по екологічним західними технологіями, а також енергетично автономна.

Цей проект став можливим завдяки допомозі фінського фонду «Північна ініціатива гуманітарної підтримки і енергоефективності (НЕФКО Україна) - Збірні переносні будинку для соціальної інфраструктури в Україні». А Херсон став першим містом в Україні, який виграв грант на реалізацію такого унікального проекту.

Нагадаємо, що вчора в Херсон прибули Міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндії Кай Мюккянен і надзвичайно і повноважний посол Фінляндії в Україні, щоб взяти участь в урочистій церемонії відкриття "Зеленої школи.

З української сторони в церемонії взяли участь голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, мер Херсона Володимир Миколаєнко, заступник голови ОДА Валентина Січова, секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.

Ще в 2015 році Антонівська школа виграла грант в розмірі 2,5 млн. євро на будівництво енергоефективної двоповерхової будівлі, де навчатимуться учні початкових класів.

За словами Міністра зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндії, приміщення школи стане символом незалежності від Російського газу.

- Сто років тому Фінляндія була найбіднішою країною Європи, і саме освіта - це той секретний елемент, який стоїть за сучасної Фінляндією. Секрет освіти в Фінляндії - повага до вчителів. Це залежить не тільки від зарплати, але і від оцінки вчителів в суспільстві, - сказав у своєму виступі на церемонії міністр Кай Мюккянен.

Він також висловив надію, що цей проект дасть можливість Україні та Фінляндії багато чому повчитися один у одного і зміцнить зв'язки між нашими країнами, та подякував міській владі за участь в проекті: з боку Херсонської міської ради було виділено 3,5 млн. гривень на підготовку фундаменту для модуля, проведення зовнішніх комунікацій, демонтаж старих приміщень та інших підготовчих робіт.

Загальна сума фінансової підтримки, яку надала Фінляндія навчальним закладам України, склала 24 млн. Євро.

- Мрія однієї людини, директора школи відбулася і стоїть за нами. Я вдячний людям, які вміють мріяти і працюють не для себе а для оточення, - сказав глава Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв в своєму виступі.

-Я мав вночі розмову з Президентом, і він просив передати вам подяку за всю допомогу народа Фінляндії Україні. Саме ваша категорична позиція щодо війни в Україні, анексії Криму, допомога в розвитку освіти дозволяє нам планувати наш завтрашній день. Вам напевно радили не їхати в Україну, але ви вирішили прибути до нас. І я дякую вам за це. Ваш крок - це свідчення того, що на півдні України спокійно і мирно, - звертаючись до фінської делегації, сказав Андрій Гордєєв.

 

 

 

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі