Menu

Андрій Гордєєв: «Мій обов’язок — захищати інтереси громади»

Новатор, генератор ідей, людина слова й ентузіаст, який прагне змінити світ на краще – так називають Андрія Гордєєва ті, хто звернувся до нього з пропозиціями, кому він допоміг. В інтерв’ю народний депутат розповів про робочі будні у лютому і зустрічі з виборцями, про відкриття стадіону в мікрорайоні Корабел і розвиток туризму на Херсонщині, а також про результати депутатської діяльності і цьогорічні плани.

– Ви багато часу провели у своєму окрузі. Розкажіть, чим займалися.

– Лютий був напруженим, але водночас приємним. Я провів декілька виїзних нарад щодо розвитку туризму в Херсонській області. Як співголова депутатської групи дружби з Індією, займався також дипломатичною роботою. Сьогодні маємо певний результат. На Херсонщину прибула гуманітарна допомога від індійських фармацевтів. Це найнеобхідніші медикаменти, які ми з народним депутатом Сергієм Хланем уже розвезли по військових частинах, що на кордоні з Кримом.

Читайте: Андрій Гордєєв передав ліки військовим на кордоні з Кримом

Ще одне питання, вирішенням якого я займався, – це Херсонська ТЕЦ, яка опалює половину Херсона. Проблема в тому, що у нас на сьогодні не затверджена схема забезпечення Херсона теплом, яка б передбачала поетапну передачу на баланс міста теплових мереж. Потрібен їх капітальний ремонт, що приведе до зменшення тарифу на тепло. Адже в собівартості тарифу закладено офіційно 30% втрат теплоносія. Тому, провівши нараду з керівництвом ТЕЦ, з міськими депутатами, найближчими днями матиму зустріч із міністром енергетики, щоб вирішити питання забезпечення газом нашої ТЕЦ і відповідно теплом наших споживачів, херсонців.


Фото: Під час наради з директором херсонської ТЕЦ.

– Ви є противником газової залежності України. Яку вбачаєте альтернативу?

– Я впевнений, що нам необхідно визначити стандарти, за якими ми маємо відійти від газу і вугілля. Чому сплачувані нами податки мають іти на оплату за вугілля сепаратистам чи за газ країні-агресору? Тому ми повинні максимально використовувати власні енергетичні ресурси.

Нещодавно в Херсонському аграрному державному університеті запустили котельню потужністю півтора мегавата, на встановлення якої я домігся виділення коштів. Котельня буде опалювати головний корпус цього вишу на твердому паливі. Це відходи від деревини, брикети з рисового лушпиння, які виробляються у нас, в Каланчацькому районі. Тобто люди, які працюють на Херсонщині, створюють робочі місця, платять податки, виробляють продукцію, яка споживається херсонцями. Прописуючи технічний регламент котлів, ми вказуємо, що хочемо котли не під вугілля, а під тверде паливо у вигляді внутрішньо виробленої продукції – брикетів.

Читайте: Андрій Гордєєв відкрив найпотужнішу у Херсоні котельню на альтернативному паливі

Далі маємо подбати про теплозбереження. Мені вдалося домогтися фінансування з державного бюджету заміни вікон у школах і дитячих садочках Херсонщини. За минулий рік було встановлено більше тисячі вікон. У 2016-ому із командою однодумців продовжимо цю роботу. Працюватимемо також над встановленням твердопаливних котлів.

– А наскільки витратним буде переведення установ на ці види котлів?

– Це навпаки економічно, тому що ціна газу для бюджетної сфери – більше семи тисяч гривень, ціна ж рисових брикетів – близько двох тисяч гривень. Повернемося знову ж таки до прикладу Херсонського аграрного університету. Там підрахували, що завдяки переходу на автономне опалення вони економлять близько 100 тисяч гривень за сезон.

– А першочергові затрати на оснащення?

– Це інвестиція держави в цю сферу. Причому вигідна інвестиція. Адже виробник твердопаливних котлів – український, виробник паливних брикетів – херсонський, додамо ще й енергоефективність – витрати окупляються за декілька років. Крім того, якщо люди бачитимуть, що для них ставиться квартальна котельня, у них буде розуміння, що потрібно економити. А коли приватний капітал бачить, що держава виділяє кошти на встановлення твердопаливних котлів, він будує заводи з виробництва паливних брикетів. Більше того, для виробництва продукції він бере сировину в херсонського сільськогосподарського виробника. А на цих заводах, на виробництві працюють прості люди, які отримують заробітну плату. Ці макроекономічні правила ми маємо ввести в нашій області.

– Нещодавно було опубліковано Ваш звіт про роботу у Верховній Раді. Які справи з тих, що вдалося виконати Вам, Ви б виділили особливо?

– Насамперед хотів би звернутися до всіх херсонців: ознайомитися з моїм звітом в електронному вигляді можна на сайті gordeev.org.ua. Відвідавши сайт, ви також можете взяти участь в онлайн-опитуванні щодо визначення пріоритетів розвитку Херсонщини. Відкритий я і для онлайн-спілкування на власній сторінці в мережі Facebook. Можна в режимі онлайн звернутися і отримати відповідь, сприяння чи допомогу.

 
Фото: Андрій Гордєєв разом з міським головою Херсона Володимиром Миколаєнко та депутатами міськради оглядають нове покриття стадіону "Корабел"

Серед справ, які вдалося виконати за рік, я хотів би виокремити реконструкцію стадіону в мікрорайоні Корабел. У березні відбудеться відкриття спорткомплексу. Ми зробили реконструкцію фасаду і покриття арени, що є найбільш дороговартісним у цьому проекті. В подальшому за рахунок спонсорських, бюджетних коштів міста будемо облаштовувати там роздягальні, створюючи максимально комфортні умови для діточок. Коли я думав, що зробити для жителів мікрорайону Корабел, вирішив, що це має бути саме стадіон, де діти зможуть займатися різними видами спорту, зміцнюючи власне здоров’я. І тепер, коли люди, які не вірили в цей проект, підходять зі словами захоплення і вдячності, зізнаюся, приємно. 

А взагалі по округу зроблено стільки, що, я впевнений, до цього не робили всі депутати разом узяті.

Читайте: Обіцяв - зробив: Андрій Гордєєв прозвітував про виконану роботу і досягнуті результати

– Ви є досить відкритим для пересічного громадянина. Як ви вважаєте – для політика, особливо для народного депутата, наскільки є важливим – бути відкритим для всіх?

– Сьогодні треба бути сучасним. Сучасним – означає бути на вістрі подій, генерувати ідеї, доносити їх до людей, а потім впроваджувати в життя. Це складний процес. Бо одна справа, коли ти вимагаєш від когось щось зробити, а інша, коли ти сам придумав і реалізував, коли результат твоєї роботи можна побачити, пощупати, відчути.

– Громадяни вже звикли, що обіцянки обранців частіше не виконується. У людей уже з’явився комплекс недовіри до влади.

– Політикам треба бути більш відповідальними. Час вимагає від нас адекватних і швидких дій задля покращення життя кожного українця, кожного херсонця зокрема. Військові кажуть: ми захищаємо кордони з Кримом, зазнаємо обстрілів у зоні АТО, живемо в нелюдських умовах. Але ми все це витримаємо, якщо будемо впевнені, що ви, владці і політики, в цей час робите все задля покращення життя наших батьків, дружин і дітей. У суспільстві соціально напружена ситуація. Бо що вдалося уряду? Він дійсно збалансував макроекономічну ситуацію у країні. Але в той же час має цілковитий провал у соціальній сфері. Уряд не провів економічної політики розвитку. У нас не створюються, а скорочуються робочі місця, Україна стала країною споживання. Уряд виплачує пенсії і стипендії, але їх не вистачає навіть на продукти харчування. Так не повинно бути. Не можна, щоб пенсіонер, який працював усе життя, зі своєї мізерної пенсії платив ще й податок. Це просто антилюдська позиція. Я об’їздив округ і не почув жодного слова підтримки чинному уряду. А ми ж, народні депутати, маємо у першу чергу керуватися думкою наших виборців. Мій обов’язок – захищати інтереси громади.

– Хотілося б почути про Ваші плани на 2016 рік.

– Ми створили зараз реально потужні умови для розвитку Херсонщини. Нині реконструюється і модернізується аеропорт «Херсон», що сприятиме притоку в Херсонський регіон інвесторів і туристів. Чиновники мають змінити «совкові» підходи до туристичної галузі і врешті зрозуміти: сучасному туристу треба догоджати. Необхідно створити умови, щоб приватний інвестор почав вкладати свої гроші в туристичну галузь. Хай це буде маленький інвестиційний проект - котедж, кав’ярня. Але приватник буде прозоро отримувати можливості, заробляти і платити податки. Для цього треба побороти корупцію на місцях. Чому сьогодні бюджети міст і сіл, які знаходяться в курортній зоні, дефіцитні? Тому що там сидять «кришувальники» в погонах, які знімають всі ці грошові потоки.

Читайте більше: Андрій Гордєєв: «Розвиток туризму на Херсонщині забезпечить процвітання регіону»

Але, крім антикорупційних, слід забезпечити й інфраструктурні умови. Якщо не буде доріг, ніхто до нас не поїде відпочивати. Тому сьогодні в мене діалог з урядом і центральними органами влади в питаннях дорожнього будівництва. Ось такі стратегічно комплексні речі ми маємо вирішити у 2016 році.

Розмову вела Ірина Романова

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі