Menu

Естафета Благодатного вогню в Україні. Частина 2: ЧЕРЕЗ ЧОНГАР ДО КРИМУ – фото і відео

Естафета Благодатного вогню в Україні. Частина 2: ШЛЯХ НА КРИМ - фоторепортаж

У Великдень, 1 травня, голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв за дорученням Президента України Петра Порошенка відвідав КПВВ «Чонгар», щоб доставити українцям Криму Благодатний вогонь, який був привезений вночі з Єрусалиму.

Читайте: Естафета Благодатного вогню в Україні. Частина 1: ПОДОРОЖ ХЕРСОНЩИНОЮ – фоторепортаж

Благословіння голова Херсонської ОДА отримав від архієпископа Херсонського та Таврійського Даміана у кафедральному соборі Стрітення Господнього.

Архієпископ Херсонський та Таврійський Даміан зазначив: «Передайте цей вогонь нашим співвітчизникам, щоб Господь оберігав український Крим та українців. Ми молимося за них».

Разом із Андрієм Гордєвим до кордону з Кримом вирушила делегація в складі священнослужителів та членів команди голови Херсонської ОДА.

На адміністративній межі Херсонщини та тимчасово окупованого півострова керівник області зустрічав архієпископа Сімферопольського та Кримського Климентія, якому було повірено місію доставити святий вогонь на територію українського Криму.

Архієпископ Климентій пройшов прикордонний контроль пішки.

«В Україні навіть дихається легше», – зізнався архієпископ Климентій, перейшовши тимчасовий кордон.

Зустріч архієпископа Климентія та губернатора Херсонщини Андрія Гордєєва та передача вогню відбулися прямо за українським блокпостом в присутності членів делегації, офіцерів прикордонних військ та 95-ї бригади ВДВ.

«Українці в Криму дуже чекали цей святий вогонь, адже він є символом віри, миру та єдності», – зазначив архієпископ Климентій.

Крім того, від імені всіх вірян УПЦ в Криму, архієпископ Климентій висловив подяку Президентові України та голові Херсонської облдержадміністрації за те, що ініціювали подібну акцію та дали можливість відчути те, що ми єдина країна – неподільна та незламна.

«Цей вогонь є символом єдності України. Ми пам’ятаємо про українців, які залишилися жити у тимчасово окупованому Криму. Ми один народ, і живемо ми в одній країні – Україні, – наголосив очільник області Андрій Гордєєв. – Це вогник надії для тих українців, які продовжують боротися, не зважаючи на репресії. Я впевнений, що він ніколи не згасне, а буде тільки роздмухуватися та палати все яскравіше, допоки ми не досягнемо своєї мети».

Також Благодатний вогонь було передано прикордонникам Державної прикордонної служби України, працівникам митної служби, які несуть службу на КПВВ «Чонгар». Крім того, місцеві жителі с. Чонгар також мали змогу взяти у свої оселі Благодатний вогник.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови