Menu

Андрій Гордєєв: «Нащадки мають бачити ціну нашої незалежності»

24 серпня відбулося відкриття скверу на честь бійців батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Херсон», яйки розташувався за адресою м.Херсон, просп. Сенявіна 152.

На захід завітав голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв. Також були присутні в.о. першого заступника голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій, народний депутат України Олександр Співаковський, голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, міський голова Володимир Миколаєнко, родичі загиблих, небайдужі херсонці та представники ЗМІ.

«Найбільшу жертву батальйон «Херсон» зазнав у Іловайському котлі. Ми тоді робили все для того, щоб вони були екіпіровані та навчені. На жаль, доля так розпорядилася, що з перших днів ми зазнали втрат. Я особисто вдячний всім не байдужим, які увіковічнили пам'ять батальйону «Херсон». Нащадки мають бачити ціну нашої незалежності», - зазначив очільник області Андрій Гордєєв.

На відкритті скверу за особисту мужність і героїзм, виявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Указом Президента України героїв батальйону «Херсон» було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно бійців, які загинули під час виходу з оточення під Іловайськом:

  • старшого інспектора капітана міліції Салівончика Руслана Сергійовича;
  • міліціонера старшого сержанта міліції Шаригіна Артема Віталійовича;
  • міліціонера старшого сержанта міліції Гребінського Олега Вільямовича;
  • міліціонера рядового міліції Ковальова Владисла Вікторовича;
  • міліціонера рядового міліції Мазура Павла Валерійовича;
  • міліціонера сержанта міліції Вовченка Олега Павловича.

Андрій Гордєєв зазначив, що бійці віддали свої життя, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України, вкарбувавши в новітню історію незалежної держави свій героїчний подвиг, як приклад мужності і воїнської звитяги для наступних поколінь.

 «Від імені усього Українського народу – щира подяка матерям та батькам, сім’ям воїнів-патріотів, за те, що виростили таких мужніх і прекрасних синів і дочок. Попри усі труднощі та виклики ми переможемо!», - подякував голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

Захід завершився вшануванням пам’яті полеглих за незалежність України та урочистим покладанням квітів.

ДОВІДКА:

19 серпня 2014 року 50 працівників батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Херсон» Управління Міністерства Внутрішніх Справ, були відряджені в розпорядження керівника антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей у м. Маріуполь. 20 серпня командир батальйону лейтенант міліції Руслан Сторчеус отримав наказ про необхідність прибути до м. Іловайськ для надання допомоги батальйону «Донбас».

Під час боїв за м. Іловайськ батальйон поніс перші втрати. Потрапивши у засідку сепаратистів, загинули командир батальйону лейтенант поліції Руслан Сторчеус та міліціонер рядовий міліції Олег Пєшков. Під час артобстрілу загинув старший інспектор молодший лейтенант міліції Максим Жеков.

Оточені російсько-терористичними підрозділами, працівники батальйону «Херсон» спільно із колегами з батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Миротворець» та роти «Світязь», до 29 серпня тримали оборону в залізничному депо Іловайська.

Цього ж дня представниками російсько-окупаційних військ в обмін на перемир’я було запропоновано зелений коридор для виходу українських захисників із оточення, де їм була влаштована кривава засідка.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови