Menu

Економічне зростання та безпекові питання – Президент про ключові задачі роботи нового голови Херсонської ОДА

Президент Петро Порошенко представив нового голову Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва на зустрічі з адміністративно-господарським активом області.

Головними пріоритетами роботи нового очільника є економічне зростання, безпекові питання Херсонщини.

Глава держави відзначив, що одним із перших кадрових рішень нового Уряду стало призначення керівника Херсонської ОДА та висловив впевненість, що з новим керівником область зможе ефективно скористатися тими можливостями, які дає децентралізація завдяки новим бюджетним правилам, збільшуючи фінансову спроможність місцевих бюджетів.

Глава держави також позитивно оцінив молодий вік нового керівника області: «Я сам в наймолодшому в історії України віці став Президентом. Приємно бачити, як до управління державою поступово приходить абсолютно нове покоління. Я задоволений, що ми створюємо для них такі можливості», - зазначив Петро Порошенко та назвав дуже символічним призначення на посаду в Чистий Четвер.

Президент підкреслив зусилля Андрія Гордєєва по підготовці до підписання угоди про надання кредиту Світового банку в розмірі 1 млрд євро на модернізацію системи меліорації, що сприятиме розвитку аграрної Херсонщини. Петро Порошенко зазначив, що з початком роботи нового Уряду, є усі можливості підтримати аграрний комплекс та перелічив останні урядові ініціативи в цій сфері: створення експортної агенції, гарантування акредитивів експортерів, забезпечення доступу українських виробників на нові перспективні ринки в рамках взаємодії зі Світовою організацією торгівлі тощо.

Президент наголосив на головних завданнях нового очільника Херсонщини – створення нових робочих місць, зокрема залучення інвестиції, насамперед в аграрну галузь, допомога підприємствам у пошуку альтернативи і компенсації втрат від економічної агресії і закриття російського ринку для української продукції.

«На сьогоднішній день у нас мають бути чітко визначені декілька пріоритетів – економічне зростання. Війна більше не є виправданням того, що у нас криза в економіці», - зазначив Петро Порошенко. – Економічне зростання, збільшення рівня доходів населення – це завдання, яке стоїть сьогодні перед усією владою»

Глава держави, зазначив, що вже зроблено достатньо серйозні зрушення – проведено дерегуляцію, демонополізацію, рішучі кроки в податковій реформі. Прийнято важливі рішення щодо боротьби з корупцією – сформовані Національне  антикорупційне бюро,  Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Саме в цих органах сконцентровано антикорупційну діяльність. Ці рішення сприйняті як українським суспільством, так і нашими зовнішніми партнерами. Ще один ключовий напрямок – реформа судової гілки влади. Відповідні зміни до Конституції мають призвести до повного перезавантаження судової гілки влади через систему об’єктивного та незалежного тестування суддів.

За словами Президента, мають бути прийняті рішення по низці законопроектів, спрямованих на співпрацю з МВФ, запровадження прозорості в управлінні об’єктами державної власності. На сьогоднішній день вже є нові приклади ефективного управління об’єктами державної власності, в тому числі і в оборонно-промисловому комплексі.

Петро Порошенко наголосив на чіткому завданні – завершенні економічної кризи в Україні та переході до економічного зростання.

Водночас, Глава держави зазначив, що через анексію Росією Криму, Херсонська область тимчасово стала прикордонним регіоном, тому охорона кордону та безпека жителів є одним з пріоритетних напрямів спільної діяльності обласної державної адміністрації, військових формувань, правоохоронних органів і громадськості. «Слід і надалі, разом з СБУ і правоохоронними органами, розпеченим залізом випалювати будь-які спроби дестабілізувати ситуацію, засилати сюди розвідувально-диверсійні групи, готувати терористичні акти тощо», - підкреслив Президент.

Крім того, Президент доручив новому голові ОДА активізувати роботу по відбору вмотивованих і патріотичних військовослужбовців-контрактників.

Скачати: Довідка про Андрія Гордєєва

Більше про роботу Андрія Гордєєва

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови