Menu

Голова ХОДА розглянув питання стосовно благодійних внесків в обласному кардіодиспансері

Андрій Гордєєв провів минулого тижня виїзну робочу нараду в обласному кардіологічному диспансері.

Участь у нараді взяли головний лікар закладу О.П. Мазуряк, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА В.Короленко, перший заступник голови ХОДА В. Січова, депутат обласної ради, голова бюджетної комісії П. Філіпчук.

Представники влади вислухали доповідь про використання бюджетних коштів у кардіодиспансері, про існуючі потреби та поцікавилися досвідом щодо залучення благодійних внесків для вирішення нагальних проблем.

Як розповів головний лікар, фінансування закладу з обласного бюджету здійснюється в розмірі 65-67 % від потреби, тому виникає необхідність залучати благодійні кошти. Вони залучаються лише за особистою заявою хворого, який за власною ініціативою хоче лікуватися саме в Херсонському обласному кардіодиспансері.

Таким чином до медичного закладу можуть звертатися  мешканці і інших областей. Після огляду кардіолога, пацієнт може отримати ургентну допомогу або ж отримати направлення на планове лікування. Щодо внесків, то вони можуть вноситися в сумі 170 – 180 грн. на 7 днів лікування. Ці благодійні кошти в основному ідуть на оплату за комунальні послуги. Головною особливістю при роботі з благодійними внесками, яка напрацьована в кардіодиспансері протягом двадцятирічного досвіду є те, що кошти надходять на спецрахунок, а не до благодійних фондів.

 «Як показує досвід кардіодиспансеру благодійні внески можуть залучатися на спецрахунки і це можна робити і при оперативній медицині, де від швидкого надання медичної допомоги залежить життя людини», - висловив свою думку Павло Філіпчук.

Голова обласної державної адміністрації, в свою чергу,  наголосив на необхідності посилення первинного фінансового обліку. Зокрема він попросив обладнати касу для благодійних внесків касовим апаратом, адже у людей є більша довіра до такого контролю за фінансовими надходженнями. «Медичні благодійні внески не мають викликати недовіру», – сказав голова ОДА.

Також Андрій Гордєєв підкреслив, що  такі наради необхідні для того, щоб розібратися в ефективності, а також в правильності та прозорості роботи фондів, або спецрахунків, на які надходять благодійні внески. Для цього необхідно спілкуватися з фахівцями в цій сфері. Він повідомив журналістам і про те, що в найближчих планах обласної влади забезпечити високий рівень надання медичних послуг щонайменше у трьох основних обласних лікувальних закладах області.

- Ми будемо мати високопрофесійні лікарні, це завдання стоїть серед пріоритетних в найближчому майбутньому для області, - запевнив Гордєєв.

 

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови