Menu

Мусульман Херсонщини привітали зі святом Курбан Байрам

 • Автор: Прес-служба
 • Категорія: Прес-релізи
 • Перегляди: 28

1 вересня Голова Сейму Литовської Республіки Вікторас Пранцкіетіс разом з головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим привітали кримських татар зі святом Курбан Байрам. Урочистості проходили в смт.Новолексіївка, де проживає найбільша кількість представників цієї національності в Херсонській області.

«У православній релігії також є приклади випробувань заради віри, любові. А сьогодні у нас  спільна історія. Ми жертвуємо найціннішим заради України. І маємо спільно молитися про мир в нашій державі. Нехай це свято проллє світло на життєвий шлях кожного і допоможе обрати правильний шлях, шлях добрих учинків», - виступив з привітальним словом очільник області Андрій Гордєєв.

До привітань також долучився Вікторас Пранцкіетіс: «Багато слів не треба. Треба бути друзями і разом боротися за краще майбутнє. У нас є спільне минуле і я думаю, світле майбутнє ми здобудемо».

Свято Курбан Байрам – це символ об'єднання віруючих незалежно від національності та соціального становища, символ милосердя, доброчинства та любові до ближнього. Сьогодні Україна відстоює свою незалежність та територіальну цілісність, активно долучається до європейської спільноти. А успішність поставлених завдань можлива лише в єдності.

В одній зі шкіл Херсонщини відкрили перший кримськотатарський клас

 • Автор: Прес-служба
 • Категорія: Прес-релізи
 • Перегляди: 20

1 вересня голова Сейму Литовської Республіки Вікторас Пранцкіетіс разом з головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та поважною делегацією відвідали Новоолексіївську ЗОШ №1 Генічеського району. Візит не випадковий: 11 з 80-ти першокласників навчатимуться в кримськотатарському класі, вперше утвореному в цьому році. Їм Високий гість разом з представниками делегації з Литви урочисто вручили портфелі.

На даний момент у Новоолексіївській ЗОШ навчається більш ніж 300 дітей кримськотатарської національності. Також вона єдина в Україні, де разом з іншими предметами шкільної програми вивчається кримськотатарська мова та література.

« За молоддю – майбутнє. І якщо ще зі шкільних лав ми привчатимемо дітей поважати права інших, жити спільно та мирно,якщо вони зростатимуть у демократичному суспільстві, то ми виховаємо покоління, яке зробить Україну справжньою європейською державою», - наголосив очільник області Андрій Гордєєв

Під час урочистостей Вікторас Пранцкіетіс звернувся до учнів та гостей школи: «Сьогодні свято бути разом. Різні народи пліч-о-пліч на Херсонщині. Литва також багата своїми народами, у тому числі там проживають і кримські татари. Спільно отримуючи знання, ви спільно будуватимете розвинену країну».

Литовський парламентар вперше перебуває на Україні, і заходи, на яких держава втілює загальні демократичні постулати, зокрема повагу до прав національних меншин, є важливими й знаковими для нього.

Андрій Гордєєв: «Пропаганда сильна зброя, але правда сильніша»

 • Автор: Прес-служба
 • Категорія: Прес-релізи
 • Перегляди: 24

1 вересня у ході свого перебування на Херсонщині Голова Сейму Литовської Республіки Вікторас Пранцкіетіс разом з головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим, представниками меджлісу та керівництвом Генічеського району відвідали Контрольний пункт в'їзду-виїзду Чонгар у Генічеському районі.

Очільник області Андрій Гордєєв наголосив: «Ми бачимо, що Європа і європейці підтримують нас, підтримують санкції проти Росії. У свою чергу ми йдемо в сторону демократії, де є людські цінності».

«Ми вірили у вільну Литву, я думаю, що зараз потрібно вірити у вільну Україну. Ми демонструємо солідарність з народами, адже наша історія була дуже схожа з вашою. Нас теж витісняли з країни багато разів, проте сьогодні наша держава вільна», - зазначив пан Вікторас Пранцкіетіс.

Поважні гості разом підійшли до кордону з тимчасово окупованим Кримським півостровом і розгорнули там прапор Литовської Республіки, аби ворог знав, що права України відстоюються на рівні європейської спільноти.

До того ж 1 вересня наша держава святкувала набуття чинності Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною, тому такий жест в сторону окупантів є цілком виправданим.

Андрій Гордєєв: «Ми маємо підвищити освітній рівень області»

 • Автор: Прес-служба
 • Категорія: Прес-релізи
 • Перегляди: 29

Сьогодні під час засідання колегії  Херсонської обласної державної адміністрації очільник області Андрій Гордєєв акцентував увагу присутніх на результатах програми «Розвиток людського капіталу». Як відомо проект є пілотним, і вже має вагомі здобутки.

Андрій Гордєєв: «Нащадки мають бачити ціну нашої незалежності»

 • Автор: Прес-служба
 • Категорія: Прес-релізи
 • Перегляди: 38

24 серпня відбулося відкриття скверу на честь бійців батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Херсон», яйки розташувався за адресою м.Херсон, просп. Сенявіна 152.

На захід завітав голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв. Також були присутні в.о. першого заступника голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій, народний депутат України Олександр Співаковський, голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, міський голова Володимир Миколаєнко, родичі загиблих, небайдужі херсонці та представники ЗМІ.

«Найбільшу жертву батальйон «Херсон» зазнав у Іловайському котлі. Ми тоді робили все для того, щоб вони були екіпіровані та навчені. На жаль, доля так розпорядилася, що з перших днів ми зазнали втрат. Я особисто вдячний всім не байдужим, які увіковічнили пам'ять батальйону «Херсон». Нащадки мають бачити ціну нашої незалежності», - зазначив очільник області Андрій Гордєєв.

На відкритті скверу за особисту мужність і героїзм, виявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Указом Президента України героїв батальйону «Херсон» було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно бійців, які загинули під час виходу з оточення під Іловайськом:

 • старшого інспектора капітана міліції Салівончика Руслана Сергійовича;
 • міліціонера старшого сержанта міліції Шаригіна Артема Віталійовича;
 • міліціонера старшого сержанта міліції Гребінського Олега Вільямовича;
 • міліціонера рядового міліції Ковальова Владисла Вікторовича;
 • міліціонера рядового міліції Мазура Павла Валерійовича;
 • міліціонера сержанта міліції Вовченка Олега Павловича.

Андрій Гордєєв зазначив, що бійці віддали свої життя, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України, вкарбувавши в новітню історію незалежної держави свій героїчний подвиг, як приклад мужності і воїнської звитяги для наступних поколінь.

 «Від імені усього Українського народу – щира подяка матерям та батькам, сім’ям воїнів-патріотів, за те, що виростили таких мужніх і прекрасних синів і дочок. Попри усі труднощі та виклики ми переможемо!», - подякував голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

Захід завершився вшануванням пам’яті полеглих за незалежність України та урочистим покладанням квітів.

ДОВІДКА:

19 серпня 2014 року 50 працівників батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Херсон» Управління Міністерства Внутрішніх Справ, були відряджені в розпорядження керівника антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей у м. Маріуполь. 20 серпня командир батальйону лейтенант міліції Руслан Сторчеус отримав наказ про необхідність прибути до м. Іловайськ для надання допомоги батальйону «Донбас».

Під час боїв за м. Іловайськ батальйон поніс перші втрати. Потрапивши у засідку сепаратистів, загинули командир батальйону лейтенант поліції Руслан Сторчеус та міліціонер рядовий міліції Олег Пєшков. Під час артобстрілу загинув старший інспектор молодший лейтенант міліції Максим Жеков.

Оточені російсько-терористичними підрозділами, працівники батальйону «Херсон» спільно із колегами з батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Миротворець» та роти «Світязь», до 29 серпня тримали оборону в залізничному депо Іловайська.

Цього ж дня представниками російсько-окупаційних військ в обмін на перемир’я було запропоновано зелений коридор для виходу українських захисників із оточення, де їм була влаштована кривава засідка.

Андрій Гордєєв відвідав фотовиставку «ЯКБИ НЕ ВІЙНА»

 • Автор: Прес-служба
 • Категорія: Прес-релізи
 • Перегляди: 53

23 серпня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв відвідав фотовиставку волонтерського фотопроекту «ЯКБИ НЕ ВІЙНА», що розташувалася у стінах Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара (зал каталогів бібліотеки, III-й поверх).

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Гаряча телефонна лінія голови Херсонської ОДА
0-800-50-40-77

Онлайн-приймальня

Соціальні мережі