Menu

У Геройському заклали капсулу відновлення Храму праведного Петра Калнишевського

Сьогодні, 16 червня, голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв у с. Геройське Голопристанського району оглянув Храм праведного Петра Калнишевського.

Жителям села  та гостям розповіли історію її створення та представили нащадків засновника козака Григорія Капусти, який більше ста років тому збудував Храм у Геройському на тому самому місці, де знайшов клад. Вважається, що таким чином Григорій Капуста віддячив Господу за послані щедроти.

Після ознайомлення з Храмом було проведено богослужіння секретарем Української православної церкви Київського патріархату протоієреем Іоаном Замараєвим.

Перед урочистостями голова Херсоської ОДА Андрій Гордєєв виступив із вступним словом, у якому наголосив на важливості відродження пам'яток української деражавності.

Участь у богослужінні також узяли заступник голови ОДА Олександр Адамчик, голова Голопристанської райради Віталій Соловйов, протоієрей Сергій Чудинович та представники громадських організацій та українського козацтва.

Слід зазначити, що назва храму була змінена з Храму Казанської Ікони Божої Матері на праведного Петра Калнишевського за проханням  місцевої релігійної громади. Нову редакцію статуту було зареєстровано відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 7 червня 2016 року.

Як зазначив очільник області Андрій Гордєєв: “Цей Храм ми обов’язково відреставруємо, бо відроджуючи такі важливі для народу пам’ятки ми відроджуємо історичну карту України. Відновлення цього центру духовного єднання українців – доказ того, що ми самодостатня нація і народ”.

"Сьогодні у селі Геройське Голопристанського району разом із громадою села, ми заклали капсулу в вівтар Храму праведного Петра Калнишевського. А також провели богослужіння у стінах храму. У стінах – це буквальний вираз, адже нажаль храм було зруйновано і він немає навіть даху," - говорить Андрій Гордєєв. - Дякую моєму заступнику Олександру Адамчику, голові Голопристанської районної ради Віталію Соловйову та всій громаді села Геройське за їхню патріотичну позицію".

"Цей унікальний храм, який був побудований у 1898 році, ми повинні обов’язково реставрувати! Нам довгий час розповідали, що наша історія, буцімто, почалася від цариці Єкатерини. Нам знищували пам’ятки і ознаки нашої культури та української державності, щоб переконати в меншовартості", - переконаний Андрій Гордєєв.

Ми відроджуємо українську націю та державність в цілому

Голова Херсонської ОДА впевнений, що відроджуючи такі важливі пам’ятки, як Храм Петра Калнишевського у селі Геройське, Кам’янська січ у Бериславському районі, Олешківська січ Цюрупинського районі ми відроджуємо українську націю та державність в цілому.

На честь відродження храму було урочисто закладено капсулу із грамотою у стіну вівтаря.

Андрій Гордєєв особисто розмістив освячену капсулу.

Та закріпив пам'ятну табличку на стіні вівтаря.

А священнослужителі провели обряд освячення храму.

На богослужіння були присутні посадові особи області та жителі Геройського і навколишніх сіл.

А також праправнук Григорія Капусти, який збудував це храм у 1998 році.

Українське козацтво та представники громадських організацій підтримали ідею відродження храма у Геройському.

А люди щиро радіють, що в селі відновлять церкву.

"Ось так – у поєднанні земних та духовних справ – ми маємо крок за кроком відроджувати рідний край. А головне, робити це у єдності. Адже байка про розбрат українців – це ще одна вигадка наших ідеологічних ворогів. Українська нація – єдина. Українці уміють єднатися заради своєї землі, свого краю і кращого майбутнього. Доведемо це, друзі. Разом!" - написав Андрій Гордєєв на своїй сторінці у Фейсбук.

Довідка

Храм Казанської Ікони Божої Матері було побудовано в 1898 році на кошти місцевого поміщика, який володів сольовим та рибальським промислами Григорієм Матвійовичем Капустою. Перед тим, як почати будувати храм, він відправив навчатися будівельній справі свого брата Антона Капусту та декількох місцевих жителів. Повністю оплачував їх навчання та проживання. А тим часом погоджував проект та дозвіл на будівництво храму.

Будували церкву самотужки 11 років. У 1896 році закінчили будувати стіни, а в 1898 завершили внутрішні роботи.

Відповідно до страхової оцінки, проведеної станом на 1910 рік церкві належало таке майно: Казансько-Богородична церква, дім для священників, сарай, амбар, дім для псаломщика, навіс, сторожка при церкві, церковно-приходська школа.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови