Menu

Козацькі шаблі, кінні змагання, національно-визвольний дух – на Кам’янській Січі відзначили День Конституції

На Херсонщині відбулося найяскравіше з усіх регіонів країни святкування 20-річчя Конституції України.

28 червня на території історико-культурної пам’ятки «Кам’янська Січ» у селі Республіканець Бериславського району пройшли урочистості, присвячені 20-ій річниці з дня прийняття Конституції України.

Місце для святкувань було обрано не випадково. Кам’янська Січ - це єдина січ запорізького козацтва, яка зберіглася до наших днів, і саме тут народжувалася перша у світі демократична Конституція!

На свято з’їхалися більше трьох тисяч осіб – жителів Херсонських міст та сіл та гостей з усієї України.

Всі учасники святкування мали змогу не лише отримати задоволення від насиченої та цікавої програми, а й також ближче познайомитись з історико-культурною спадщиною Херсонщини.

– Кам`янська Січ – це козацька святиня, колиска нинішньої незалежності та демократії України. Тут, на схилах Дніпра-Славути, видатні українці Пилип Орлик і Кость Гордієнко писали першу конституцію України. У цьому славному історичному місці формувалися розділи і принципи сучасного Основного Закону нашої держави, – наголосив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв у своєму виступі перед громадськістю.

– Недарма Херсонщину називають перлиною козацької історії та слави. Тут зароджувалася політична козацька еліта України, суттю якої були такі цінності, як свобода, вірність бойовому братерству, патріотизм. Саме тут гартувалася воля для боротьби за свободу, формувався наш національний характер, народжувалися вільні та сміливі думки, що випереджали час – про самостійну Україну. Ми по праву називаємо наш край козацьким, – зазначив у привітальній промові очільник області.

– Саме з землею Херсонщини пов’язане перше свідчення про українське козацтво у старовинних документах. Тут знайшли вічний спокій велетні козацького духу – кошовий отаман Кость Гордієнко, Василь Єрофєєв та ще понад десять кошових отаманів і півтори тисячі козаків, – нагадав Андрій Гордєєв. 

Сьогодні, коли Україна веде запеклу боротьбу за незалежність і територіальну цілісність, звернення до історії та культури рідного народу, на думку очільника Херсонщини, набуває особливого значення.

– Історія повторюється: знову сучасний «російській цар» здійснює проти України військову агресію. І знову, як триста років тому, ми змушені відстоювати нашу незалежність і європейські цінності. Держави не з'являються самі по собі, держава народжується в боротьбі. І сьогодні сучасні козаки стримують агресію ворога, боронять нашу Конституцію, захищають територіальну цілісність України, – зазначив Андрій Гордєєв.

Військовослужбовці різних військових частин, які дислокуються на території Херсонської області, отримали від губернатора відзнаки з побажанням мужньо винести випробування, які випали на їхню долю, і повернутися у свої сім'ї.

А для деяких молодих херсонців цей день став незабутнім на все життя: вони отримали паспорти у святковій атмосфері особисто з рук голови облдержадміністрації Андрія Гордєєва.

Загалом, програма святкування Дня Конституції на Кам`янській Січі була насиченою.

 

Учасники заходу сповна відчули патріотичний дух пісень українського гурту «Друже музико!».

 Яскравості святу додали виступи фольклорно-етнографічного кінного театру «Запорозькі козаки» та січових козаків історико-культурного заповідника «Хортиця».

 

Окрім цього, гості свята мали змогу придбати собі на згадку українські сувеніри та покуштувати смачні козацькі страви.

А ті, хто відчув у собі козацькі сили, мали можливість випробувати їх у гирьових змаганнях та козацьких майстер-класах.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови