Menu

Андрій Гордєєв: «Розвиток туризму на Херсонщині забезпечить процвітання регіону»

Андрій Гордєєв: «Розвиток туризму на Херсонщині забезпечить процвітання регіону»

Народний депутат України Андрій Гордєєв впевнений: Херсонщина має величезний нереалізований потенціал туристичної галузі. Що ж заважає його реалізувати? Безініціативність на місцях, корупція в курортних містах і бездоріжжя. А ще – відсутність системного підходу до розвитку інфраструктури і залучення зарубіжних туристів.

– У нас не люблять туриста: ми як і раніше використовуємо совковий підхід до відпочиваючих – мовляв, самі приїдуть і нам заплатять, – говорить народний депутат Андрій Гордєєв. – До чого призводить такий підхід, ми теж знаємо: це – порожні здравниці, зруйновані санаторії, поганий сервіс. І, як наслідок – турист приїжджає тільки один раз, а потім їде в Одесу, летить до Туреччини чи Єгипту, де його улещують, як годувальника.

Тим часом, саме туризм має стати двигуном обласної економіки, джерелом поповнення бюджетів і створення нових робочих місць, впевнений Андрій Гордєєв.

Напередодні нового туристичного сезону народний депутат почав серію виїзних нарад з питань розвитку туризму з керівниками районів Херсонської області. Перша нарада спільно з головою Скадовської РДА Віктором Туриком відбулася прямо у відкритому морі. В ході поїздки учасники оглянули прибережну смугу Скадовського району, відвідали острів Джарилгач і почали підготовку стратегічного плану розвитку узбережжя.

 

Проводимо виїздну нараду щодо розвитку туризму прямо у відкритому морі разом із головою Скадовської РДА Віктором Туриком...

Опубликовано Андрій Гордєєв 9 февраля 2016 г.

– Необхідне розширення баз відпочинку, сучасних готелів, розважальних клубів – тоді до морського узбережжя приїжджатимуть і в квітні, і в жовтні, – впевнений народний депутат Андрій Гордєєв,

Про важливість розвитку Скадовська як курортного центру розповів голова Скадовської РДА Віктор Турик.

– Ми розробляємо зараз нові туристичні маршрути, які будуть приваблювати туристів не тільки з України, а й з-за кордону, – стверджує він.

Одним з таких туристичних маршрутів мають стати подорожі на острів Джарилгач, який є найбільшим безлюдним островом в Європі. Сюди навідується багато вітчизняних і зарубіжних мандрівників. Навіть високопоставлені чиновники прибувають влітку на безлюдний острів, правда, інкогніто.

Однак інфраструктура острова і прибережної зони залишає бажати кращого. А унікальна споруда – Маяк Ейфеля, побудований в 1902 році автором Ейфелевої вежі Гюставом Ейфелем – руйнується через підмивання водами і є аварійним.

Крім необхідності розвитку інфраструктури та збереження пам'яток, Андрій Гордєєв особливо акцентував увагу на необхідності будівництва доріг до морського узбережжя. Він упевнений, що відсутність доріг є істотним гальмом у розвитку туризму.

– Як турист добереться до узбережжя? По автодорогах. Але дороги у нас вузькі, аварійно небезпечні і з поганим покриттям. Облавтодор займається тільки неефективним ямковим ремонтом. А проектування на майбутнє у нас відсутнє, – зазначив народний депутат. – Тому я піднімаю на рівні Уряду і Парламенту питання включення херсонських автодоріг до Державної програми відновлення дорожнього фонду.

За прогнозами економістів, фінансові вкладення в будівництво доріг вже на наступний рік дадуть збільшення обороту в туристичній галузі в півтора-два рази.

– Головне, щоб збільшення обороту в туризмі давало зростання надходжень до бюджетів, – зазначає Андрій Гордєєв.

Узбережжя Чорного та Азовського морів повинні відповідати запитам сучасного туриста, переконаний народний депутат. Щоб зрозуміти завдання, які потрібно вирішити для залучення зарубіжного туриста, Андрій Гордєєв радить поставити себе на місце європейця-обивателя.

– Перш за все, європейського туриста цікавить місце його відпочинку, яке має бути красивим, затишним і зручним. По-друге, йому не байдуже, що він буде їсти і пити – продукти потрібні якісні та екологічно чисті. По-третє, розваги – це і цікаві екскурсії, і рибалка з полюванням, і сімейний відпочинок з дітьми в аквапарках. Четверте питання, яке хвилює туриста – чи безпечно мені буде там, де я буду відпочивати. І по-п'яте, чи вигідна це пропозиція за ціною в порівнянні з іншими напрямками. На всі ці питання турист повинен отримати чіткі відповіді, щоб прийняти рішення приїхати на херсонське узбережжя відпочити, – переконаний нардеп.

Тому для підвищення привабливості Херсонської області для туристів необхідно вжити системних заходів:

  • збільшити інформаційно-рекламну підтримку туристичної галузі,
  • забезпечити відповідність туристичних закладів міжнародним стандартам,
  • приділити увагу розвитку сфери розваг, інфраструктури парків тощо,
  • сприяти розвитку фестивального, наукового туризму в період міжсезоння.

Ще однією важливою проблемою, яка гальмує розвиток туристичної галузі, є корупція з боку місцевої влади і міліції.

– Всі знають хто «кришує» курортні ринки і будинки відпочинку. Всі знають, кому треба платити, – каже Андрій Гордєєв. – Знають і приймають, як належне. Але мене це не влаштовує. За рахунок чого ми будемо будувати дороги і розвивати інфраструктуру, якщо всі платежі йдуть повз бюджет?

Розвиток туристичного потенціалу, на думку Андрія Гордєєва, можливий тільки за умови ліквідації корупції в приморських районах області.

– Ось тому ми створюємо нову поліцію і Антикорупційне бюро, – зазначив народний депутат.

За підсумками наради в Скадовську районі розпочато роботу зі створення стратегічного плану розвитку чорноморського узбережжя. Наступна нарада відбудеться в Голопристанському районі області.

– Не дивлячись на складнощі, я вірю в потенціал Херсонщини, і вірю, що у нас все вийде, – переконаний народний депутат Андрій Гордєєв.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови