Menu

В Білозерці відкрили нову сонячну електростанцію

12 червня в Білозерському районі Херсонщини відбулося урочисте відкриття електростанції потужністю 9 МВт, яка працюватиме виключно на сонячній енергії.

- Минулого року під час Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» ми розпочали активне пропагування області як території, ефективної для використання енергії сонця та вітру, визначили стратегію на розвиток зеленої економіки. І дуже приємно, що сьогодні вже є нагода побачити її результати, - зазначив Андрій Гордєєв під час церемонії відкриття станції.

Він звернув увагу, що відкриття цієї фотогальванічної електростанції є дуже важливим кроком по забезпеченню національної енергетичної незалежності України. З огляду на географічне положення і сприятливі умови для розвитку альтернативної енергетики, Херсонщина сьогодні є лідером серед регіонів України в цій сфері. Результатом співпраці місцевої влади та інвесторів зараз наявно близько 52 МВт наземних сонячних електростанцій, встановлених в даний час в області. Тільки за перший квартал 2017 року на Херсонщині побудовано 18 МВт сонячної генерації.

Новозбудована електростанція «Білозерка» не шкодитиме довкіллю і зможе забезпечити електроенергією 4000 сімей.

Важливим фактом є те, що ця станція збудована вітчизняними спеціалістами та з комплектуючих українського виробництва: це все електротехнічне обладнання станції, крім PV-панелей.  Інвестиційний проект з будівництва сонячної електростанції реалізувався ТОВ «Рендж Бершадь», генеральним підрядчиком будівництва виступив ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг». На період будівництва робочими містами було забезпечено майже 100 місцевих мешканців, а загальна вартість вкладених інвестицій у фотогальванічну електростанцію склала приблизно 11 млн дол.США. 

Андрій Гордєєв подякував усім, хто доклав зусиль для реалізації цього проекту та висловив сподівання на подальшу роботу у цьому напрямку:

- Дякую компанії «Ренджи Бершадь" за віру в Херсонщину, а компанії «Подільський Енергоконсалтинг» за якісну і професійну роботу. Сподіваюсь, найближчим часом ми ще неодноразово зустрінемось на таких сонячних майданчиках та святкуватимемо розвиток наших територій!

Довідка

Електростанція займає площу 19,9 га, а загальна потужність встановлених сонячних панелей (фотоелектричні модулі) становить 9 МВт. ФЕС щорічно виробляти близько 14 млн кВт / год електроенергії, зменшуючи майже на 14 тис. тонн в рік кількість викидів СО2 в атмосферу. Розмір інвестицій даного об'єкта склав близько 11 млн дол. США. ФЕС «Білозерка» є третьою станцією, побудованої компанією ТОВ "Рендж Бершадь" в області з початку року.

 

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови