Menu

Щоб не було загравання з виборцями, нехай тарифи формують органи місцевого самоврядування, а нагляд за цим залишити за НКРЕКУ - Гордєєв

Коментар голови Херсонської ОДА щодо підсумків засідання Ради регіонального розвитку в ефірі ЕспрессоTV.

- Я чітко знаю, що ми будемо робити на Херсонщині і завтра, і через рік, два, три. Тому що сьогодні є чіткі посили від Уряду та Президенту України, - зазначив Гордєєв. - Мова про дорожню інфраструктуру, закріплення децентралізації, медичні реформи, освітню реформу. Я вам хотів би навести декілька статистичних даних, доповнити те, що сьогодні сказала міністр освіти Лілія Гриневич. В нас на Херсонщині потреба у вчителях на сьогодні - близько 1700 фахівців, а реальне задоволення цієї потреби – 292 вчителя – це держзамовлення. При такій потребі у 1700 чи зможуть ті 292 вчителя задовольнити потреби освітньої реформи, створення опорних шкіл і так далі? І тому ми в нас на місці ми доповнюємо освітню реформу іще власною освітньою програмою з таким розрахунком, щоб надавати тим громадам, які ми зараз створюємо, можливість створювати кадровий потенціал для цього об’єднання.Прозвучала ідея, щоб регіони розділили відповідальність або повноваження із НКРЕКП щодо формування тарифів на місцях.

Також Андрій Гордєєв окреслив головні моменти у питанні участі місцевої влади у формуванні тарифів:

- Я особисто брав участь у багатьох сесіях органів місцевого самоврядування Херсонщини, де ставилися на голосування популістські рішення, наприклад про мораторій на підвищення тарифів, про зменшення тарифів, але при цьому жоден з політиканів не брав на себе відповідальність за такі рішення. Тариф – це економічно розрахована собівартість надання тої чи іншої послуги. Якщо сьогодні комунальне підприємство надає збитковий тариф населенню, то давайте тоді із бюджету будемо давати підприємству дотацію, щоб воно могло працювати. Якщо ми вже дали на місцях завдяки децентралізації ресурси, дали бюджет, то замість того, щоб на депозитних банківських рахунках складати ці кошти, нехай вони тоді вкладають в свою енергомодернізацію.

З іншого боку буде таке загравання з виборцями. Кожен мер буде думати: чому я буду підвищувати плату за опалення? Треба ж по загравати з виборцями. Тому такий мер буде робити все, щоб не підвищувати ціни до економічно обґрунтованих, не вводити якихось субсидій них функцій і так далі. Буде просто загравати з виборцями і втрачати своє ж комунальне підприємство. Я би запропонував доповнення повноважень НКРЕКП. Нехай тарифи формують органи місцевого самоврядування, а нагляд за цим, щоб не було загравання з виборцями, залишити за НКРЕКП.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови