Menu

Андрій Гордєєв розповів про створення опорних і базових шкіл

Однією з проблем освітньої галузі залишається малокомплектність сільських шкіл на Херсонщині.

Такий стан речей створює зайве фінансове навантаження на бюджети та негативно позначається на якості освіти. Про це голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв розповів під час прямого ефіру на радіо «Ера ФМ»:

- Є вже напрацьований за кордоном досвід, коли створюються опорні школи і базові. Опорна школа має відповідний кваліфікаційний рівень вчителів, які забезпечують дитині можливість розвитку, навчання, а не каліцтва. Тому що, коли в нас сьогодні один вчитель викладає і фізкультуру, і працю, і географію, і хімію, і фізику – це неприйнятно.

Звичайно – у початкових класах дитина буде навчатися там, де вона живе. А вже у старших класах, там, де потрібні глибокі знання, щоб дитина отримала базу для свого майбутнього та була в подальшому конкурентоспроможною на ринку праці, дитина має відвідувати опорну школу. Опорні школи будуть забезпечені і технологічно, і матеріально-технічно та будуть укомплектовані відповідно вчителями, щоб якісно надавати освітні послуги.

Зокрема процес об’єднання громад, за словами голови облдержадміністрації, має суттєво вплинути на розв’язання цих питань – забезпечити ресурсно такий розподіл. В залежності від кількості населення в громаді, вирішується питання – яка школа буде опорною, яка – базовою, і відповідно громада забезпечує свої школи інфраструктурою: будуються дороги до школи та інше.

Проблеми сільських шкіл також обговорювались 16 лютого на колегії ОДА, присвяченій Плану реалізації Стратегії розвитку Херсонської області у 2017 році. Головним засобом вирішення цих питань Андрій Гордєєв назвав розумну організацію, забезпечення якісного підвозу дітей та правильну логістику об’єднання.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови