Menu

Про уряд Яценюка, міністра Абромавічуса і де ховаються корупціонери (відео)

Під час прямого ефіру в програмі «Ранок на Скіфії» я висловив свою оцінку роботі уряду разом із колегою по Парламенту Олександром Співаковським.

Нижче – деякі тези з мого виступу.

– Минулого тижня я брав участь в заходах по сільськогосподарської механізації, результатом яких стало підписання меморандуму про складання в Україні зернозбиральної техніки французького виробництва. І от картина: навколо купа імпортної техніки, а продукція українських виробників ховається по кутах. Це і є оцінка роботи міністерства економічного розвитку.

– Міністерство економіки повинно на роки визначати нашу економічну політику. Воно повинно запускати в економіці механізми, завдяки яким приватний і державний капітал забезпечуватимуть внутрішнє виробництво і внутрішнє споживання. А сьогодні зайдіть до будь-якого фермера в Херсонській області. У нього крім старого трактора нічого немає. У нього немає навіть нормальних агрегатів для обробки своєї землі. А все, що у нас є на ринку - імпортного виробництва. І так всюди: в сільському господарстві, в машинобудуванні, легкій промисловості і т.д. Економічна політика держави відсутня. І за той час, що Абрамовічус пробув міністром економіки (більше року) - жодного закону економічного характеру не було подано до Парламенту. В результаті в країні сьогодні відсутня підтримка і лобіювання вітчизняного виробника, і відповідальність за це лежить особисто на Міністрі економіки.

– Які результати роботи міністра економічного розвитку Айвараса Абромавичуса? Вони «нульові». І замість того, щоб відзвітувати про свою роботу, він каже: «Ой, а мені півроку тому хтось дзвонив, але я сьогодні про це чомусь заявляю».

– Програма приватизації відсутня більше року. Уряд не хоче подавати до Парламенту програму, як вони через відкритий конкурс будуть приватизувати державне майно. Чому? Тому що державні підприємства стали корупційними схованками для чиновників. Люди скаржаться, що з пенсій беруть податки. Але той дохід, який запланований від оподаткування пенсій в розмірі близько 7 млрд гривень, – це копійки на тлі того, що ми можемо отримувати від нормальної економічної політики і приватизації через публічні конкурси.

– Я в п'ятницю теж здійснював тиск на членів центральних виконавчих органів і особисто на міністра енергетики. Тому що попередньо зустрівся з керівництвом Херсонської ТЕЦ, де склалася складна ситуація: Нафтогаз не дає газ для нашої ТЕЦ, Київ затвердив тарифи для Херсона, які є найбільшими в Україні, а люди не можуть платити за опаленняі. І я здійснювавтиск. Приїхав туди і сказав: «Я звідси не вийду, поки не буде вирішено питання по Херсонській ТЕЦ». Озвучив ситуацію міністру. Сьогодні знову їду в міністерство і знову буду здійснювати «тиск». І якщо чиновники вважають це тиском, то гріш ціна таким чиновникам. Якщо вони думають, що їм будуть створювати комфортні умови, а вони сидітимуть в кабінетиках, то так не буде. Ми будемо здійснювати тиск на всіх неефективних чиновників і будемо змушувати їх працювати.

– Спілкуючись з людьми в окрузі, я чую, що оцінка роботи Уряду незадовільна. І зараз в цій ситуації нам треба спільно робити висновки: або ми продовжуємо роботу цього уряду, або ставимо йому «незадовільно». Або сьогодні Уряд йде у відставку, і ми формуємо новий Кабмін і нову економічну політику держави, або весь негатив у суспільстві ляже і на уряд, і на Президента, і на Парламент.

Дивіться повне відео теле-ефіру.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови