Menu

На Херсонщині вшанували пам’ять депортованих представників кримськотатарського народу

18 травня, у місті Генічеськ відбулися мітинг та заходи з нагоди відзначення 72-ої річниці з Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Під час урочистостей у Генічеську зібралося біля тисячі мешканців району,  серед яких велика кількість мешканців Херсонщини й гостей області. Взяли участь у вшануванні й керівництво обласної державної адміністрації на чолі з головою ОДА Андрієм Гордєєвим.

Під час свого виступу Андрій Гордєєв сказав:

«У 1944 році Героїв Радянського Союзу – кримських татар, які були відізвані з фронту, поверталися натхненні додому, а там їх відправляли на депортацію. Так само мені важко уявити, якби бійці, які зараз боронять суверенність України, повернулися до рідної домівки, а їм довелося покидати її. Суть боротьби за свою країну – це боротьба за свій дім, дітей і батьків. Саме тому сьогодні ми повинні об’єднатися, щоб не допустити розбрату на національному підґрунті й показати, що ми єдині, а Крим – це Україна».

IMG_8764

Окрім цього, очільник області зачитав звернення Президента України Петра Порошенка з нагоди відзначення 72-ої річниці з Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, після чого передав цей лист-звернення представникам Меджлісу.

Також під час урочистості виступив координатор громадянської блокади тимчасово окупованого Криму Лєнур Іслямов, який зазначив:

«Усі кримські татари, які зараз проживають на території тимчасово окупованого Криму і сьогодні не побоялися й підняли прапори та взяли до рук кримськотатарську символіку, – справжні Герої, діти України та кримськотатарського народу».

IMG_8753

Саме кримські татари, які були свідками жорстоких подій депортації 1944-го року, стали почесними гостями заходу. Для них учні та творчі колективи Генічеського району підготували концертну програму з українськими та кримськотатарськими естрадними номерами.

IMG_8756

Після цього присутні вшанували пам’ять депортованих представників кримськотатарського народу хвилиною мовчання.

Також в цей день, 18 травня, прикордонники пустили на воду три вінки, якими вшанували пам’ять кримських татар із села Стрілкове, адже саме звідти було найбільше  депортовано ні в чому не повинного кримськотатарського населення.

У Генічеському районі також провели автопробіг від міста Генічеськ до КПВВ «Чонгар», приурочений до 72-ої річниці з Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Автомобілі попрямували на КПВВ «Чонгар» для проведення там тематичного мітингу й урочистої ходи до адміністративного кордону Херсонщини з тимчасово окупованим Кримом.

До заходу долучилися й керівництво області на чолі з головою обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим, представники кримськотатарських товариств, активістів громадянської блокади Криму та велика кількість гостей Херсонщини.

Усі автомобілі під час пробігу були прикрашені українськими і кримськотатарськими прапорами, чим учасники заходу прагнули підкреслити дружні стосунки двох народів, те, що Крим – це Україна і представники кримськотатарського народу є повноправними мешканцями півострова.

Біля КПВВ «Чонгар» у Генічеському районі відбувся мітинг з нагоди відзначення 72-ої річниці з Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Під час мітингу зібралися представники кримськотатарської громади, мешканці та гості Херсонщини, іноземні гості та керівництво області й Генічеського району на чолі з головою обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим.

«Ми – єдиний народ і тому віримо, що Крим знову стане українським. Такі історичні події, як депортація кримськотатарського народу з рідної землі, свідчать про те, що сьогодні нам необхідно об’єднатися, щоб не допустити більше ніколи гніту українських громадян і повернути території, які належать українській державі», – зауважив під час мітингу очільник області.

У ході заходів керівництво області разом із громадськістю здійснили ходу до адміністративної межі Херсонської області з тимчасово окупованим Кримом, де урочисто виголошували патріотичні гасла на підтримку українського та кримськотатарського народів.

IMG_8884

Також під час виступу до слова запрошували представників кримськотатарського народу, які були свідками жахливих подій депортації 1944-го року. Вони розповідали про ті страшні події, які довелося пережити тисячам корінних мешканців Кримського півострова. Ставали до слова й військовослужбовці, які зараз виборюють незалежність нашої держави на Сході України.

Андрій Гордєєв підкреслив, що як і 72 роки тому, сьогодні наші бійці продовжують відстоювати суверенність українського народу з мужністю, завзятістю і впевненістю у тому, що всі тимчасово окуповані території України, особливо Крим, знову стануть українськими.

Діяльність голови

Розділи сайту

Прес-центр

Верховна рада

Приймальня голови