На Херсонщині вшанували пам’ять депортованих представників кримськотатарського народу
18 травня, у місті Генічеськ відбулися мітинг та заходи з нагоди відзначення 72-ої річниці з Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.
Під час урочистостей у Генічеську зібралося біля тисячі мешканців району, серед яких велика кількість мешканців Херсонщини й гостей області. Взяли участь у вшануванні й керівництво обласної державної адміністрації на чолі з головою ОДА Андрієм Гордєєвим.
Під час свого виступу Андрій Гордєєв сказав:
«У 1944 році Героїв Радянського Союзу – кримських татар, які були відізвані з фронту, поверталися натхненні додому, а там їх відправляли на депортацію. Так само мені важко уявити, якби бійці, які зараз боронять суверенність України, повернулися до рідної домівки, а їм довелося покидати її. Суть боротьби за свою країну – це боротьба за свій дім, дітей і батьків. Саме тому сьогодні ми повинні об’єднатися, щоб не допустити розбрату на національному підґрунті й показати, що ми єдині, а Крим – це Україна».
Окрім цього, очільник області зачитав звернення Президента України Петра Порошенка з нагоди відзначення 72-ої річниці з Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, після чого передав цей лист-звернення представникам Меджлісу.
Також під час урочистості виступив координатор громадянської блокади тимчасово окупованого Криму Лєнур Іслямов, який зазначив:
«Усі кримські татари, які зараз проживають на території тимчасово окупованого Криму і сьогодні не побоялися й підняли прапори та взяли до рук кримськотатарську символіку, – справжні Герої, діти України та кримськотатарського народу».
Саме кримські татари, які були свідками жорстоких подій депортації 1944-го року, стали почесними гостями заходу. Для них учні та творчі колективи Генічеського району підготували концертну програму з українськими та кримськотатарськими естрадними номерами.
Після цього присутні вшанували пам’ять депортованих представників кримськотатарського народу хвилиною мовчання.
Також в цей день, 18 травня, прикордонники пустили на воду три вінки, якими вшанували пам’ять кримських татар із села Стрілкове, адже саме звідти було найбільше депортовано ні в чому не повинного кримськотатарського населення.
У Генічеському районі також провели автопробіг від міста Генічеськ до КПВВ «Чонгар», приурочений до 72-ої річниці з Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.
Автомобілі попрямували на КПВВ «Чонгар» для проведення там тематичного мітингу й урочистої ходи до адміністративного кордону Херсонщини з тимчасово окупованим Кримом.
До заходу долучилися й керівництво області на чолі з головою обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим, представники кримськотатарських товариств, активістів громадянської блокади Криму та велика кількість гостей Херсонщини.
Усі автомобілі під час пробігу були прикрашені українськими і кримськотатарськими прапорами, чим учасники заходу прагнули підкреслити дружні стосунки двох народів, те, що Крим – це Україна і представники кримськотатарського народу є повноправними мешканцями півострова.
Біля КПВВ «Чонгар» у Генічеському районі відбувся мітинг з нагоди відзначення 72-ої річниці з Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.
Під час мітингу зібралися представники кримськотатарської громади, мешканці та гості Херсонщини, іноземні гості та керівництво області й Генічеського району на чолі з головою обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим.
«Ми – єдиний народ і тому віримо, що Крим знову стане українським. Такі історичні події, як депортація кримськотатарського народу з рідної землі, свідчать про те, що сьогодні нам необхідно об’єднатися, щоб не допустити більше ніколи гніту українських громадян і повернути території, які належать українській державі», – зауважив під час мітингу очільник області.
У ході заходів керівництво області разом із громадськістю здійснили ходу до адміністративної межі Херсонської області з тимчасово окупованим Кримом, де урочисто виголошували патріотичні гасла на підтримку українського та кримськотатарського народів.
Також під час виступу до слова запрошували представників кримськотатарського народу, які були свідками жахливих подій депортації 1944-го року. Вони розповідали про ті страшні події, які довелося пережити тисячам корінних мешканців Кримського півострова. Ставали до слова й військовослужбовці, які зараз виборюють незалежність нашої держави на Сході України.
Андрій Гордєєв підкреслив, що як і 72 роки тому, сьогодні наші бійці продовжують відстоювати суверенність українського народу з мужністю, завзятістю і впевненістю у тому, що всі тимчасово окуповані території України, особливо Крим, знову стануть українськими.